Facebook Bilgisayarınız zararlı yazılımdan etkilenmiş gibi görünüyor uyarısı

Laptop umda virüs olmamasına karşın aşağıdaki mesajı alıyorum.

Bilgisayarınız zararlı yazılımdan etkilenmiş gibi görünüyor. Hesabınızı güvende tutmak ve zararlı yazılımın arkadaşlarınıza yayılmasını önlemek için sorunu çözmenize yardımcı olacağız.

Zararlı yazılımlar, kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışan ve Facebook'u kullandığınızda başka sorunlara neden olan yazılımlardır. Spam içeren bağlantılara tıklamak veya paylaşmak, bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaşmasına neden olabilir.

önerilen programı yüklemeye çalıştığımda ise Uzantılarınızı devre dışı bırakın ve sonra bu web sayfasını yeniden yükleyin. mesajı alıyorum. uzantılarla kastedilen nedir? pcm de defalarca virüs tarama yaptım, yardımınızı rica ediyorum

gizmo gizmo (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınız zararlı yazılımdan etkilenmiş gibi görünüyor. Hesabınızı güvende tutmak ve zararlı yazılımın arkadaşlarınıza yayılmasını önlemek için sorunu çözmenize yardımcı olacağız.

    Zararlı yazılımlar, kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışan ve Facebook'u kullandığınızda başka sorunlara neden olan yazılımlardır. Spam içeren bağlantılara tıklamak veya paylaşmak, bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaşmasına neden olabilir.

    Facebook'ta yukarıdaki mesajın sebebi tarayıcınıza eklenen zararlı uzantılar olabilir.

    Sorun bilgisayarınızdaki bir virüs değil ama zararlı bir uzantı olabilir.

    Eğer Google Chrome kullanıyorsanız, Google Chrome uzantılarını silin.

    Uzantıları silmek için şu yolu izleyin

    Google Chrome uzantıları nadıl devredışı bırakılır?

    Google Chrome uzantılarını devredışı bıakmak için şu yolu izleyin:

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

      Veya (Türkçe için)
      C:\Kullanıcılar\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. User Data klasöründeki DEFAULT klasörünü silin: DEFAULT klasörünü Sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.

    Şimdi Google Chrome'u açabilirsiniz ve Facebook'a girmeyi deneyebilirsiniz.

    hakan hakan (15409)