"Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, BFF kelimesini icat etti" doğru mu?

Facebook'ta Mark Zuckerberg'in BFF kelimesini icat ettiğini ve bu kelimeyi yazınca hesabın güvenli olup olmadığını öğrenebileceğimizi iddia eden bir paylaşım gördüm. Doğru mu?

"Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, BFF kelimesini icat etti" paylaşımları ne anlama geliyor?

sevgikilinc sevgikilinc (22)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

      Hayır doğru değil. BFF gibi yazıldığında rengi değişen, şaşalı şekiller oluşan kelimeler Facebook'un kullanıcılara sağladığı şirinliklikten ibaret. Ne bff, ne de bir başka kelimenin renginin değişmesinin hiçbir anlamı yok.

      Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, BFF kelimesini icat etti. Bu fotoğrafın altına bff yazın.. gibi paylaşımların hiçbirine itimat etmeyin.

      omercik omercik (9418)