Facebook checkpoint sorunu

Telefondan Facebook'a girmek istediğimde beyaz bir ekran açılıyor ve  Facebook Checkpoint yazıyor.

Kullanıcı adımı ve şifremi yazıyorum Facebook'a giriş yapıyormuş gibi görünüyor. Fakat sonrasında  sayfada sadece Facebook Checkpoint yazıyor ve boş ekranda öylece bekliyor?

Facebook checkpoint nedir? Facebook checkpoint sorununun çözümü nedir?

Yukarıdaki sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki çözümü deneyebilirsiniz.

pelinny pelinny (863)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook Checkpoint beyaz ekran sorunu çözümü

    Facebook Checkpoint facebook''un bir güvenlik uygulamasıdır. Facebook hesabınıza başka bir bilgisayardan, farklı bir IP adresi üzerinden erişildiğinde, Facebook bilgisayarınızı veya telefonunuzu tanıyamadığında checkpoint'i devreye sokar.

    Facebook checkpoint ekranı ile karşılaşıyorsanız, facebook hesabınızda illegal bir aktivite söz konusu olmuştur.

    Facebook Hesabınız gecici olarak devre dışı bırakılmış olabilir. Güvenlik aşamalarını yerine getirirseniz tekrardan açılacaktır.

    Checkpoint ekranında beyaz bir sayfa ile karşılaşıyorsanız  geçici bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

    Bir müddet sonra tekrar deneyin.

    Eğer bilgisayardan Facebook checkpoint beyaz sayfa sorunu yaşıyorsanız

    • Bilgisayarınızın Cookilerini temizleyin.
    • Başka bir tarayıcı ile Facebook'a girmeyi deneyin.
    • Zenmate, Hotspotshied vb. VPN yazılımları kullanıyorsanız devredışı bırakın.
    • Mümkünse başka bir facebook hesabı ile giriş yapmayı deneyin.

    Telefondan facebook checkpoint beyaz ekran sorunu yaşıyorsanız, bir kereye mahsus bilgisayardan facebook hesabınıza girin muhtemelen bilgisayardan giriş yaptıktan sonra sorun çözülecektir

    pelinny pelinny (863)