Facebook hatası 404.

facebook'a giremiyorum sürekli aynı şeyleri söyleyip duruyor. Exploer den giryorum : gezinme engellendi :

Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var. Bu web sitesi tarafından sunulan güvenlik sertifikası farklı bir web sitesinin adresi için verilmiş.Güvenlik sertifikası sorunları, sizi aldatmaya ya da sunucuya gönderdiğiniz verileri ele geçirmeye yönelik bir girişimin göstergesi olabilir. Chrome dan giryorum aynı şey, Mozilladan giryorum :404. That’s an error. The requested URL / was not found on this server. That’s all we know. Bu site, sahibiyle ilgili bilgi sağlamıyor. Diğer sitelerin hepsine giriyor. Dns değiştirdim; proxy ayarlarıyla oynadım; saati ileri geri aldım; eset kaldırdım tekrar yükledim ama yine sorun çözülmedi

milana milana (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    404 hatası sayfa bulunamadı hatasıdır ve sunucu taraflı bir hatadır.

    Örneğin Facebook üzerinde bir linki tıkladığınızda Facebook sunucusu tıkladığınız linkde bulunan sayfayı kontrol eder, gerçekten böyle bir sayfa var mı yok mu diye, eğer yoksa size 404 kodu ile hatayı döndürür.

    Proxy ve DNS ihtimallerini denemişsiniz. Peki, kullandığınız ADSL modem üzerinden başka bir cihaz ile örneğin tablet veya telefon ile Facebook'a girmeyi denediniz mi?

    İki ihtimal var:

    • Zararlı bir yazılım Facebook'a erişmenizi engelliyor olabilir
    • Adsl modeminiz eski, güvenlik açığı olan bir model ve konfigürasyon dosyası değiştirilmiş olabilir.

    Öncelike aynı internet hattınız yani ağı kullanan başka bir cihaz ile Facebook'a girmeyi deneyin.  Örneğin tablet, cep telefonu veya başka bir bilgisayar. Facebook'ta 404 hatası alıyor musunuz?

    Telefon veya tablette Facebook uygulaması üzerinden değil direkt sitesen girmeyi deneyin.

    Muhtemel olarak gerçek Facebook sitesine yönlendirilmiyorsunuz.  Hosts dosyasını kontrol etmenizde de fayda var.

    Bilgisayarınızı ayrıca zararlı yazılımlara karşı da taratmanızda fayda var.

    Size bir yol haritası:

    1. Adsl modeminizi kapatın ve açın, nasıl yapılandırıldığını biliyorsanız modemi resetleyin.
    2. Tarayıcıları resetleyin.
    3. Bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı tarayın.
      Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
      Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır
      Ayrıca ikinci bir kontrol için
      Emsisoft anti-malware  programı ile bilgisayarı taratabilirsiniz.

    Ayrıca DNS ön belleğini temizleyebilirsiniz

    1. Windows + R  tuşlarına basın.
    2. Çalıştır ekranına CMD yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Komut isteminde şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      ipconfig /flushdns

    4. İşlemin başarılı olduğuna dair bir mesaj aldığınızda pencereyi kapatın ve şimfi tekrardan Facebook'a girmeyi deneyin.

    Bir de gerçekten doğru Facebook sunucularına mı yönlendiriliyorsunuz bunu kontrol edin

    1. Windows + R  tuşlarına basın.
    2. Çalıştır ekranına CMD yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Komut isteminde şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      ping facebook.com
    4. Burada size dönen IP adresi 173.252.120.6 gibi bir IP adresi olmalıdır.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      sertifika Hataları genelıkle Uygulamaları korumak için yapılmıştır . Çıkma nedenıde yuksek bı oranda tarıh ayarıdır . tarıh ayarını aayarlayıp tekrar denemelısın :) Kolay Gelsin .

      forumblue forumblue (1)