Facebook hesabı mesajlara kapalı birine mesaj göndermek

Facebook'ta hesabı mesajlara kapalı birisine Messenger'dan mesaj gönderiyorum ama "bu kişiye şu anda ulaşılamıyor" yazıyor, neden acaba? Mesaj butonu olmadığı halde Chrome'dan Facebook açıp oradan gönderebiliyordum ama şimdi öyle de gönderilmiyor. Farklı hesaplardan da denedim ama olmuyor. Neden acaba? 🤔

nehir68 nehir68 (86)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Cevap sorunun içinde değil mi? "hesabı mesajlara kapalı birine..." demişsiniz. O kişinin hesabı mesajlara kapalıysa zaten mesaj göndermeniz mümkün değil, Facebook ile alakalı bir sorun değil bu

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Mesaj gönderme butonu yok yani messenger dan gönderilmiyo ama chrome dan facebook u açıp kişinin sayfasına gelince orada bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder seçeneği var. Bu yolla mesaj göndermiştim. Ve karşı taraf mesajı görmüştü. Ama şimdi aynı yolla göndermeye çalıştığımda bu kişi su anda bulunamıyor uyarısı veriyor. nehir68 6 yıl önce
    • Bu kişi şu anda bulunamıyor ne demektir yani nehir68 6 yıl önce
    • Daha doğrusu bu kişiye şu anda ulaşılamıyor diyor. Dediğim gibi mesajlar kapalı olduğu halde yukarda anlattğm yöntemlw mesaj göndermiştim ve görülmüştü. Ama şimdi neden bu uyarı geliyor. nehir68 6 yıl önce
    • Sanırım Facebook'ta bir bug'dan dolayı mesajlar kapalı olduğu halde "bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder" yazıyor, mesajları kapalı olan birisinin profiline girdim az önce aynısı bende de oldu. Belki o mesaj gönderebildiğiniz kişinin mesajları daha önce açıktır ama sonradan kapatmış olabilir. "Bu kişiye şuanda ulaşılamıyor" demesinin sebebi o kişinin mesajının kapalı olmasıdır büyük ihtimal, gönderdiğiniz mesaj gitmediği için Facebook ona ulaşamıyorsunuz olarak algılıyordur tahminimce @nehir68 omercik 6 yıl önce
    • Evet daha onceden mesajları açıktı sonradan kapattı ve ben de o sıralarda kapalı olduğu halde bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder yoluyla mesaj gönderebilmiştim o zaman bu kişiye ulasılamıyor dememişti yani. Yani bug mıydı şimdi o. nehir68 6 yıl önce
    • Bu kişiye mesaj atmamım bi yolu yok mu nehir68 6 yıl önce
    • Messenger ı açınca orada bu hesap çıkıyor bu kişiyi messenger da ekleyebilir miyim acaba ekleme çıkıyo messengerda. Eklersem görür mü nehir68 6 yıl önce
    • Yani bahsettiğiniz kişinin hesabı mesajlara kapalı olduğu halde "bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder yazması" bence bir bug, öyle yazması çok mantıksız. Diğer sorunuza gelince, o kişiye mesaj atmanızın hiçbir yolu yok maalesef. Ama şöyle olabilir, belki onunla arkadaş olan biri aynı zamanda sizinle de arkadaş olursa bir ihtimal gönderebilirsiniz @nehir68 omercik 6 yıl önce
    • Bug diyorsunuz ama şimdi de olsa keşke o bug saçma değil mi o zaman göndermiştim şimdi gitmiyor. Peki messengerdan gizli konuşma yoluyla mesaj yazdm mesajjın altında halka işareti çıktı bu kişi mesajları açınca gider mi peki bu mesaj nehir68 6 yıl önce
    • Peki messenger da ekleme butonu da çıkıyo eklesem görür mü acaba nehir68 6 yıl önce
    • Yani denemedim ekleyebilir miyim acaba 🤔 nehir68 6 yıl önce
    • Bende denemedim ama gönderebileceğinizi zannetmiyorum @nehir68 omercik 6 yıl önce