Facebook hesabı nasıl kapatılır?

Merhaba

Facebook hesabımı kapatmak istiyorum. Nasıl kapatabilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle Facebook hesabını kapatmak ile dondurmak arasında fark vardır. Eğer Facebook hesabına ara vermek istiyorsan dondurmalı, artık hesabını kullanmak istemiyorsan kapatmalısın. Tercihine göre, her ikisini de anlatayım:

    Facebook hesabını dondurmak

    • Facebook hesabın bilgisayar üzerinde açıkken Hesabı Dondurma bölümüne gel. O sayfada bir sebep seçmen istenecek, herhangi birisini seçip Dondur butonuna tıkla ve hesabın dondurulacak (şifeni girmen isterse girersin)

    Facebook hesabını tamamen kapatmak

    • Facebook hesabın bilgisayar üzerinde açıkken Hesabı Sil bölümüne gel ve o sayfadaki Hesabımı Sil butonuna tıkla. Yine şifreni girmeni istediğinde girip onaylarsın ve hesabının silinme işlemi başlar.

    Bunu yaptıktan sonra dikkat etmen gereken şey şu: Hesabımı Sil butonuna tıkladıktan sonra hesabın önce dondurulacak, 14 gün sonra ise tamamen kapatılacak. Bu 14 günlük süre zarfında hesabına tekrar girersen hesabının kapatılma işlemi iptal edilir ve aynı işlemi tekrarlaman ve bir 14 gün daha beklemen gerekir.

    omercik omercik (9418)