Facebook hesabını tamamen nasıl kapatabilirim?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu işlem sırasında Facebook üzerinde sahibi olduğunuz sayfalar ve gruplarda kaldırılmaktadır. Eğer bu sayfaların ve grupların Facebook üzerinde varlığını devam ettirmesini istiyorsanız, başka birine devretmeniz gerekmektedir.

    Facebook hesabını silmek için öncelikle bilmeniz gereken en önemli nokta hesap silme ayarlamalarını yaptıktan iki hafta sonra hesabınız silinmektedir. Bu süre zarfında eğer hesaba giriş yapmaya çalışırsanız, hesabınız tekrar aktif hale gelecektir. Silme işleminin tamamlanması için 14 gün süresince hesabınıza giriş yapmamanız gerekir.

    • Önce silmek istediğiniz hesap ile oturum açın.
    • Oturum açtıktan sonra adres çubuğuna http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account  adresini kopyalayıp, giriş yapın.
    • Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen “Hesabımı Sil” butonuna basın.
    • Daha sonra karşınıza Facebook hesabı kalıcı olarak sil mesajı çıkacak. Buradaki gerekli alanları doldurup, “Tamam” butonuna basın.
    • Bu işlemi de tamamladıktan sonra 14 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmadığınız takdirde hesabınız silinecektir.
    ergin ergin (2539)