Facebook hesabıyla oluşturulan instagramın facebook bağlantısını kesmek

Arkadaşımın facebook hesabıyla kayıt olduğum instagram hesabımı kullanıyorum. Mail adresi, telefon ve instagrama bağladığım face hesabı bana ait fakat arkadaşımın facebook hesabıyla kayıt olduğum için her seferinde kendi facebook adresiyle giriş yapabiliyor. Bunu nasıl önleyebilirim?

kullanici404634 kullanici404634 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook adresi ile Instagram hesabınızı açtığınızda şu seçenekleri deneyin;

    1. Ayarlar bölümüne gelin ve Prorili düzenle kısmına tıklayın.Bu kısımda ilk boşlukta isminiz ikinci boşlukta Instagram hesabınıza giriş yaparken kullanıclan kullanıcı adınız yazar (facebook olmayan).Burada sizde ne göründüğüne bakın ve eğer bu kısım yoksa kendinize bir kullanıcı adı belirleyin.
    2. Ayarlar bölümünde şifreyi değiştir kısmına gelin ve oradaki duruma göz atın.Facebook ile bağlantılı hesabım olmadığından sizde nasıl seçenek gelir bilemiyorum.Ama orada mevcut şifre ve yeni şifre bölümleri olması gerekiyor.Sizin orada mevcut şifre yerine bağlantılı olan facebook şifresini girerek ve ardından yeni şifre yerine kendi şifrenizi oluşturarak, şifreyi değiştirin.
    3. Ayarlar bölümünden Bağlantılı Hesaplar kısmına gelin ve Facebook Bağlantısını kaldırın.

    Facebook bağlantısının kaldırılmasının ardından Facebook adresi ile Instagram hesabınıza giriş yapılmaması gerekiyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • ilginiz için teşekkür ediyorum fakat ilk boşlukta ismim ikinci boşlukta ise instagram kullanıcı adım yazıyor herşey normal buraya kadar. Şifreyi değiştir kısmına geldiğimde ise yine normal olarak eski şifre yeni şifre ekranı geliyor ordan da eski şifreyi girip yeni şifre ile değiştiriyorum buraya kadar da sorun yok. Daha sonra bağlantılı hesaplara gelip kendime ait olan yani şifresini kimsenin bilmediği facebook adresimi bağlıyorum buraya kadar da bir sıkıntı yok. Mail adresimide ekliyorum telefon numaramı da ekliyorum ama aramın bozuk olduğu arkadaşım daha sonra şifreyi maili herşeyi tekrar değiştiriyor. Ben ise nasıl giriş yapıyorum derseniz bağladığım facebook adresiyle giriş yapabiliyorum aynı şekilde oda facebook ile kaydolunan kendi facesiyle giriş yapıyor. Benim şuan istediğim bütün bilgilerimi değiştirdikten sonra facebook hesabıyla açıldığı için o hesaptan bağımsızlaştırmak. Ne yaparsam yapayim onun facebook adresiyle kayıt olunduğu için her türlü giriş yapabiliyor. Kendi facemi bağlasam bile yapabiliyor. Baya araştırdım bulamadım kendim çözmeye çalıştım aklım almadı yani instagram bana böyle bir seçenek sunmuyor. Çok ihtiyacım var buna ilginiz için tekrardan teşekkür ederim. kullanici404634 7 yıl önce
    • Yani daha açıklayıcı ve özet geçiyim. Kullanıcı adı dahil şifre, mail, telefon, (kendi face adresimi bağlıyorum) değiştirmeme rağmen hala giriş yapabiliyor. Aklım almamaya başladı. kullanici404634 7 yıl önce
    • demek istediğinizi anladım bu durumda sanırım son çare olarak şunu denemek kalıyor.Arkadaşınızın yani istenmeyen facebook hesabını ile facebook.com a giriş yapılması ve orada varsa intagram uygulaması veya özelliğinin kaldırılması.Eğer böyle bir seçenek varsa umarım sorununuz bu şekilde çözülecektir. ismailsarp 7 yıl önce
    • Instagram dediğiniz gibi ilk açılıştaki facebook hesabını sizin hesabınız olarak kabul etmeye devam ederse çözümü yeni bir hesap açmakta bulabilirsiniz. ismailsarp 7 yıl önce
    • işte saçma olan da bunu kendi instagram hesabımdan yapamıyor olmam :) malesef ilk seçenek imkansız ikincisini ise istemiyorum ama illaki bir çaresi olmalı sonuçta mail telefon numarası filan da ekliyorum kullanici404634 7 yıl önce
    • Dediğiniz gibi uygulama saçma ve bunun Instagram üzerinden yönetilebilmesi gerekir.Ancak oluşturmayı facebook üzerinden yaptıysanız bunun hakkı Instagram yerine facebook.com da olabilir. Daha önce bu tarz bir sorunla karşılaşmadım bu yüzden sadece fikirlerimi sunuyorum size. ismailsarp 7 yıl önce
    • Ayrıca söylemeden edemeyeceğim kullanacağınız instagram hesabını neden başkası üzerinden açıyorsunuz :), Bu durumda instagram facebook adresi ile sizin aynı olduğunuzu zannedip hesaba erişmeyi kapatmıyor olabilir. ismailsarp 7 yıl önce