Facebook hesap açma sorunu. Facebook hesabım kapatıldı nasıl kurtarabilirim?

Arkadaşlar Facebook hesabını e-posta ile açsam 5 dakika sonra hesap kilitleniyor ve telefon numarası istiyor. Telefon doğrulaması yapıyorum, yarım saat içinde tekrar kilitleniyor ve yüzümün fotoğrafını istiyor. Dediğini yaptım, 1 gün geçmesine rağmen hesap hala kilitli ve şu uyarı yazıyor:

"Facebook'u Şu Anda Kullanamazsın
Bize gönderdiğin fotoğrafı inceliyoruz.
Her zaman güvenliğini önemsiyoruz, bu yüzden inceleme tamamlanana kadar Facebook'u kullanamayacaksın."

Hesabı telefon numarasıyla açtığımda yine hesap kilitleniyor ve yüzümün gözüktüğü fotoğrafı göndermemi istiyor. 2-3 ay önce yine böyle bir sorun olmuştu ve fotoğrafımı yüklemiştim, 2 gün boyunca "inceleniyor" dedi. Sonra "hesabın kapatıldı" yazdı. Galiba bu sefer de "hesabın kapatıldı" yazacak. Ne biçim sistem bu ya?Not:

EDİT:

Hesap Kapatıldı.

"Hesabın kapatıldı. Herhangi bir sorun veya kaygın varsa, bununla ilgili SSS sayfamızı buradan ziyaret edebilirsin." uyarısı çıkıyor. Ne yapayım?

Facebook hesabım kapatıldı sorununu nasıl çözerim?

Facebook hesap kapatıldı nasıl açarım?

Facebook hesabım kapatıldı nasıl kurtarabilirim?

newa newa (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ben bu problemi tam 6 defa yaşadım. Yani 6 kere hesabım kapandı, tam 1 hafta içinde. Bu nedenle biraz tecrübeliyim, yapman gereken şeyden kısaca bahsedeyim. Facebook'un amacı, kullanıcıya kimliğini doğrulattırmak. Yani sen hesap açtığında, hesabın anında kilitleniyor ve ilk önce yüzünün tam gözüktüğü bir fotoğrafını istiyor. Sonra fotoğrafını göndersen bile hesabını tekrar kalıcı olarak kapatıyor, buna da itiraz etmen gerekiyor. İtiraz etmek için de kimliğinin resmini çekip göndermen gerekiyor. Facebook hesabım kapatıldı sorununun en son çözümü bu.

    1. Buraya tıklayarak Facebook hesabım kapatıldı itiraz sayfasına gidilir.
    2. Sayfadaki istenen bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulur ve en sonda kimliğin fotoğrafı çekip ilgili yere yüklenir.
    3. Sonra Gönder seçeneğine tıklanarak itiraz yapılır.

    Kimliğinin fotoğrafını çekerken dikkat etmen gerekenler:

    • Facebook hesabındaki ad - soyad ve doğum tarihi, kimliktekiyle uyuşmak zorunda.
    • Ad - soyad ve doğum tarihi dışındaki yerleri (özellikle T.C Kimlik numarası) kapatabilirsin.
    • Gerçekçi olduğunun belli olması için elinle tut ve öyle çek, parmağının bir kısmı da gözüksün.

    Şimdiden kolay gelsin :)

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sağ olun, yaptım. Mail yerine telefon numarasını yazdım. Gönderdim, bir sayfa açıldı. ''Birazdan e-postayla bir yanıt alacaksınız. Size daha fazla yardımcı olabilmemiz için önce e-postaya yanıt vermeniz gerekebilir.'' dedi. Ama ben telefon numarası ile kayıt olduğum için, telefon numarası verdim. newa 5 yıl önce
    • Telefon numarası da olabilir belki ama mail verilmesi daha garanti olur. Olumlu veya olumsuz cevap mail adresine gelecek çünkü. @newa omercik 5 yıl önce
    • Merhaba 12 saat oldu, hala hesaba girerken ''Hesap kapatıldı'' yazıyor. newa 5 yıl önce
    • İtirazdan sonra artık beklemen gerekiyor. Gerekirse tekrar tekrar yeni hesap açarak denemelisin. Ta ki tutturana kadar. Dediğim gibi ben 6 kere yaptım olmadı, 7. cide tutturabildim. @newa omercik 5 yıl önce
    • Hocam 1 gün geçti hala sonuç yok. Böyle iş olmaz ya, Facebook'un.. newa 5 yıl önce
    • Hala sonuç yok? @farurhenho newa 5 yıl önce