Facebook kapatılıyor haberi doğru mu?

Bi arkadaşım whatsapp'tan şöyle bişi yolladı. Bu gerçek olabilir mi?

BA ajansından aldığımız bilgilere göre Bu geceden itibaren yeni çıkarılan yasa gereği Türkiye saati ile bu gece saat 00:00 itibariyle Türkiye de Facebook'a giriş yapılması yasaklanacaktır. Saat 00:00'dan itibaren artık telefon tablet ve bilgisayarlardan Facebook'a giriş yapılamayacak. Yapıla açıklamaya göre insanların sahte hesaplarla girip başkalarını rencide etmek, hakaret etmek boyutlarına ulaşan seviyede rahatsz etmek, cinsel içerikli ve kötü örnek teşkil eden paylaşımlar yapmak ve ülke değerlerine gölge düşürmek gerekçesiyle facebook kapatılıyor. Ancak kendi kişisel bilgileriyle başvuruda bulunanlar aylık 124TL vergi ödeyerek giriş yapabilecekler

acemiadam acemiadam (220)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kos koca facebook'u neden kapatsınlar ki.

    Bi ara Youtube kapanacak dediler kapanmadı bi ara whatsapp kapanacak dediler kapanmadı bu tip haberler neden yayınlanıyor fazla tıklanmak için ve para kazanmak için

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    Uydurma bir haber. Bu tür haberlere inanmayın.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Hayır kapanacak haberi yalandır, "Aylık 124 TL vergi ödeyerek giriş yapılabilecek" yazıyor muhtemelen dolandırıcılık, kişisel veri dolandırıcılığı gibi illegal yöntemler ile insanlara bela oluyorlar. Kısacası bu tür haberlere inanmayın.

      infinity infinity (402)