"Facebook kısa bir süre sonra geri dönecek" mesajı ile giriş yapamıyorum.

Facebook'a kendi bilgisayarımdan bu mesajı alarak giremiyorken, başka bir bilgisayarda ve cep telefonumda girebiliyorum.. Buna göre sorunun kendi PC mde olduğu anlaşılıyor.. Buna da sebep, Facebook merkezinden veya başka merkezlerden bilgisayarımın IP ve DNS ayarlarına göre bir engelleme yapıldığı ortaya çıkıyor değil midir?..

papillion4 papillion4 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayar IP adresini değiştirmek kolay (eğer statik değilse) ADSL modemi kapatıp açman IP adresini değiştirir.

    Bilgisayarında bulunan zararlı bir yazılım, güncel olmayan bir tarayıcı buna sebep olabilir.  Öncelikle bilgisayarında virüs ya da zararlı yazılım olmadığından emin olmalısın.  Malwarebytes, Eset Nod 32, Kaspersky gibi bir antivirüs ile virü taramasından geçirmende fayda var.

    Daha sonra Chrome kullanıyorsan, Firefox, Opera, Edge, Brave gibi farklı bir tarayıcı yükle ve o tarayıcı ile dene.  Sorun tarayıcından kaynaklanıyor da olabilir.

    hakan hakan (15424)