Facebook onay kodu gelmiyor

Kuzenime Facebook hesabı açmaya çalışıyorum. Facebook onay kodu gelmiyor. Facebook onay kodu gönderildi diyor. Cep telefonuna gelmesine gereken Facebook onay kodu bir türlü gelmiyor. Bu sebepten hesabı onaylayamıyorum.

Facebook onay kodu gelmiyorsa yapabileceğim işlemler neler?

ceyda ceyda (312)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook onay kodu gelmiyor sorununun çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    Yakın zamanda telefonunuzu başka bir operatöre taşıdıysanız onay kodu gelemeyebiliyor.

    Örneğin Turkcell'den Vodafon'a nuramanızı taşınız ve bu işlemi yeni yaptıysanız Facebook onay kodu gelemeyebiliyor.

    Bu durumda Facebook onay kodu gelmesi için en az bir gün beklemeni gerekebilir.

    Facebook onay kodu sorununun çözümü içi ayrıca size SMS ile onay kodu talebinde bulunabilirsiniz.

    Facebooktan onay kodu istedikten sonra

    Turkcell  için FB yazın 3266 gönderin.
    Vodafone için  FB yazın 3223 gönderin.

    Onay kodu gelmezse alternatif çözüm yöntemini deneyin:

    Başka bir facebook hesabınız ya da tanıdık birinin Facebook hesabı varsa ona giriş yapın.
    Facebook'ta Profilden hakkımda bölümüne gidin.
    İletişim ve Temel Bilgilere girin.
    Buraya kendi cep telefon numaranızı kaydedin.  Facebok onay kodu gelicektir. O hesapta kodu yazın. Çıkış yapın ve kendi facebook adresinize girin.

    Facebook bir telefon numarasını sadece bir hesapta kullanılmasına izin verir. Bundan dolayı kendi hesabınızda sizden tekrardan bir telefon numarası yazıp doğrulama yapmanızı istenecektir.
    Tekrar oraya numaranızı yazın bu sefer onay kodu gelicektir.

    Facebook onay kodu gelmiyor sorununun çözümü için bir kısmını çeşitli forumlardan derledim. Bazı kişiler sorunu böyle çözmüş.

    Facebook onay kodu gelmiyorsa en az 50 kuruşluk bakiyenizin olması gerekir yazanlar da var. Ne kadar doğru bunu bilemedim.

    sedapekmez sedapekmez (624)