Facebook otomatik video kapatma - 2018

Telefonumda Facebook'ta dolaşırken videolar otomatik açılıyor, ben otomatik açılmasını istemiyorum. Telefonda Facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Facebook otomatik video kapatma mobilde nasıl yaparım?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook uygulamasında otomatik video kapatma ayarı daha önce kolay bir yerdeydi ama ne zaman oldu bilmiyorum otomatik video oynatma kapatma seçeneğinin yeri değişmiş. Bulmakta çok zorlandım. Aşağıda anlattığım facebook otomatik video kapatma yöntemini uygulayarak Facebook uygulamasında videoların otomatik açılmasını engelleyebilirsiniz.

    Facebook otomatik video kapatma mobilde nasıl yapılır?

    1. Facebook uygulamasını açın.
    2. Sağ üst köşedeki 3 çizgi şeklindeki menü simgesine tıklayın.

    3. Burada profilinizle ve Facebook uygulamasıyla ilgili ayarları yönetebileceğiniz çeşitli seçenekler yer alır.
    4. Ayarlar ve Gizlilik başlığı altında bulunan Ayarlar seçeneğine tıklayın.

    5. Ayarlara girdikten sonra sayfayı aşağı kaydırın.
    6. Sayfanın alt kısmında Medya ve Kişiler seçeneği olacak, buna tıklayın.

    7. Medya ve Kişiler ayarına girdikten sonra Otomatik Oynatma seçeneğine tıklayın.

    8. Ardından gelen ekrandan "Videoları Asla Otomatik Oynatma" seçeneğini seçin.

    9. Facebook otomatik video oynatmayı kapatma işlemleri bu kadar.

    Yukarıdaki Facebook otomatik oynatma kapatma adımlarını uyguladığınızda artık Facebook uygulamasında dolaşırken videolar otomatik olarak açılmayacaktır.

    omercik omercik (9418)