Facebook planlanmış gönderi nasıl oluşturulur?

Facebook sayfasında planlanmış gönderi nasıl oluşturulur?

Facebook sayfasında başka bir tarihe gönderi planlayabilir miyim?

Facebook gönderi planlama nasıl yapılır?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook sayfanızda içerik paylaşma işlemi bazen size yük olabilir. Aktif bir sayfaya sahipseniz ve sık sık paylaşım yapmanız gerekiyorsa ancak vakit ayıramıyorsanız veya akşam işiniz olduğu halde gönderi paylaşmanız gerekiyorsa, bu sorunu Facebook planlanmış gönderiler ile çözebilirsiniz.

    Facebook planlanmış gönderiler ile istediğiniz herhangi bir tarihe ve saate bir gönderi planlayabiliyorsunuz. Planladığınız gönderi ayarladığınız tarihte kendiliğinde Facebook sayfanız üzerinden paylaşılıyor. Birçok insana kolaylık sağlayan Facebook planlanmış gönderiler özelliğini aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.

    Facebook sayfasında planlanmış gönderi nasıl oluşturulur?

    1. Facebook sayfanızı yetkili bir hesabınız ile açın.

    2. Sayfanın üst kısmındaki sekmelerden Yayınlama Araçlarına tıklayın.

    3. Sol bölümde bulunan Gönderiler başlığı altında Planlanmış Gönderiler yazısına tıklayın.

    4. Oluştur butonunu göreceksiniz. Oluştur butonuna basın.

    5. Gönderi oluşturma penceresi açılacak. Açılan pencerede yayınlanmasını istediğiniz gönderiyi hazırlayın. Planla butonuna basın.

    6. Gönderiyi planla penceresi açılacak. Yayınlanmasını istediğiniz tarihi ve saati seçin ve planlayın.

    Bu işlemlerden sonra gönderi istediğiniz bir tarihe planlanacak. Daha sonra vazgeçerseniz veya düzeltmek isterseniz Planlanmış Gönderiler kısmından gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)