Facebook profil fotoğrafını video yapma

Facebook profil fotoğrafı nasıl video yapılır?

Facebook profil fotoğrafı video nasıl yapılır?

Facebook profil fotoğrafını video yapma

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook'a yeni gelen profil fotoğrafını video yapma özelliği sayesinde profil fotoğrafınızı 7 saniyelik kısa bir videoya çevirebilirsiniz. Bu özelliğin Facebook kullanıcılarını oldukça sevindireceğini söyleyebiliriz.

    Facebook profil fotoğrafını video yapma özelliği şimdilik sadece iOS cihazlardan yüklenebilir durumda. İlerleyen zamanlarda Facebook'un Android sürümüne de ufak bir güncellemeyle eklenecektir. PC, Mac ve Android cihazlardan Facebook profil fotoğrafını video yapma özelliği şimdilik sadece görüntülenebiliyor.

    Facebook profil fotoğrafını video yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

    Facebook profil fotoğrafını video yapma​

    1. iOS cihazınızda güncel Facebook uygulamasını açın.
    2. Ardından alt bölümde bulunan üç çizgi simgesine tıklayın.
      facebook-profil-fotografini-video-yapma
    3. Açılan menüden Facebook profil fotoğrafını video yapmak istediğiniz profile girin.
    4. Açılan ekranda profil resmine tıklayın.
    5. Karşınıza aşağıdaki menü gelecektir. Bu menüde "Yeni Bir Profil Videosu Çek" veya mevcut olan "Video veya Fotoğraf Yükle" seçeneğine tıklayın.
      facebook-profil-fotografini-video-yapma
    6. Seçiminize göre açılan ekranda Facebook profil fotoğrafınıza koymak istediğiniz videoyu çekin veya mevcut olan videoyu galeriden seçin ve "Bitti" seçeneğine tıklayın.

    Tüm bu işlemlerin ardından Facebook profil fotoğrafını video yapma işlemi başarıyla tamamlanacaktır.

    brsozl brsozl (1961)