Facebook Reklam hesabınız dolandırıcılık amaçlı faaliyetlerden dolayı kapatılmıştır

merhabalar,

facebook sayfası için deneme amaçlı bir reklam vermeye çalıştım, ama bu konuda dolandırıcılık amaçlı denilerek hesabımda ödeme yapmam engellendi. bu konuda nasıl bir yol izlenmelidir, ya da yaptığım nasıl bir yanlıştır bilemedim. bilgi verirseniz sevinirim. Facebook'tan gelen mesaj şu şekilde:

Merhaba,

Reklam hesabınız dolandırıcılık amaçlı faaliyetlerden dolayı kapatılmıştır. Facebook'un herkes için güvenli bir yer yapmak için, bu karar nihaidir.

Facebook Reklamları Ekibi

hikmety hikmety (50)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Facebook reklamları için verdiğiniz bilgiler eğer tutarsız veya hatalı bilgi içeriyorsa bu durum oluşabilir.

    Örneğin, reklam için verdiğiniz fatura adresindeki konumunuz ve Facebook hesabınıza eriştiğiniz konumunuz farklı ise reklam hesabı kapatılabilir.

    Facebook hesabınıza bir proxy üzerinden erişiyorsanız (Zenmate, anonymox, Hotspot shield gibi bir yazılım da kullanıyor olabilirsiniz) Facebook hesabınıza erişim konumunuz yurtdışı bir ülke olarak görünebilir.

    Sizde fatura adresi olarak Istanbul / Türkiye gibi bir bilgi girdiğinizde hesabınız Reklam hesabınız dolandırıcılık amaçlı faaliyet yapıyormuş gibi nitelendirilir.

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

      Merhaba facebook bu konuda çoğu kişiye sorun çıkarıyor reklam vermeden önce söylediğim adımları tek tek uygularsanız  hesabınız kapatılmaz

      Adım 1 : Facebook hesabınıza telefon numaranızı ekleyin ve doğrulayın

      Adım 2 : Reklam vermeden en az bir gün önce hesabınıza ödeme yapacağınız kartı ekleyin eğer sanal kart kullanacaksanız  hesabınızda en az 20 TL olmasına dikkat edin eğer hesabınızda para olmazssa facebook direk hesabınız dolandırıcılık amaçlı faaliyetlerden dolayı kapatacak

      Ödeme yöntemi eklemek için ilk olarak Ayarlara gidiyoruz

      Ayarlardan Ödemeler diyoruz

      Ödemeler sayfasında Ödeme Yöntemlerine Yönet diyoruz ve bir kart ekliyoruz

      Ödeme yöntemi ekledikden sonra reklam vermek için  en az 1 gün bekleyin ve ve eklediğiniz kartın içinde para olmasına dikkat edin çünki facebook hesabınızın gerçek olup olmadığını anlamak için eklediğiniz kartta para olup olmadığını sorguluyor çoğu kişi sanal kart eklediğinden ve karta para aktarmadığından hesapda 0 TL  oluyor facebook önce reklamı verip sonra parayı aldığı için 0 TL limiti olan bir karttan para çekemeyeceğinini biliyor ve bu hesap dolandırıcıdır reklam yaptırıp para vermeyecek diyor ve hesabınızı kapatıyor.

      Adım 3 : Reklam oluşdururken ilk başda reklam bütçesini çok fazla seçmeyin günlük 20-30 TL ile başlayın ve zamanla az-az arttırın ilk başda 15 TL olarak seçip sonra 150 yaparsanız hesabınız yine kitlenir çünki bu tür olayı sıradışı olarak algılıyor 1 günde belirlediğiniz reklam bütçesini 10 katından fazla arttırmamaya dikkat edin.Yani reklam oluşdururken günlük bütçe olarak 15 tl seçdiniz 1 saat sonra onu 30 tl yaptınız sonra 3 saat geçti bütçeyi 50 tl ye çıkardınız gün sonuna kada günlük reklam bütçenizi 150 TL nin üstüne çıkarmayın.

      Adım 4 : Son olarak da ilk reklamınızı oluşdurduktan sonra fatura adresinizi girmenizi isteyecektir oraya yukarıda ne adres yazıyorsa aynısını yazın

      Eğer reklam oluşdururken bu adımları izlerseniz reklam hesabınız kesinlikle kapanmaz.Eğer fake bir facebook profili ile reklam hesabı oluşdurup reklam verirseniz facebook ilk faturanızı düzenleyip kartınızdan para çekmeye kalktığında hesabınızda yeterli limit yoksa hesabınızı dondurur ve kimlik bilgilerinizi onaylamanızı ister . Yok eğer parasını çekerse bir sıkıntı çıkarmaz yani parasını aldığı sürece size ilişmez.

      mehemmedntl mehemmedntl (11)
      9 yıl önce cevaplandı

        Merhaba bu konuyla hiç uğraşma Facebook iletişim konusunda çok berbat sürekli alt yapı değiştirdiklerinden gönderdiğin mesajlar belki onlara ulaşmıyodur bile yeni bir hesap aç telefon doğrulaması yap ve kredi kartına yeni bir sanal kart oluştur. içeriği düzgün bir site için reklam ver reklam panelin açılınca siteyi silip yeni siteler ekleyebilirsin..

        Kolay gelsin..

        masker masker (93)