Facebook sayfalarda paylaş butonu nasıl kaldırılır? Yazılarımın kopyala-yapıştır ile kopyalanmasını nasıl engellerim?

Facebook sayfalarında paylaş butonu nasıl kaldırılır?

Internet sitelerinde kopyala-yapıştır, yazılarımın kopyalanması nasıl engellenir?

mat7 mat7 (341)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook sayfalarında paylaş butonu nasıl kaldırılır?

    Facebook'da paylaş butonunu kaldıramazsınız. Böyle bir özellik yok.

    Internet sitelerinde kopyala-yapıştır, yazılarımın kopyalanması nasıl engellenir?

    Web sitenizdeki  yazıların kopyalanmasını javascript ile engellemeyi deneyebilirsiniz. Ama bu kopyalanamaz demek değildir. Sadece kopyalamak isteyen acemi kullanıcılara engel olacaktır. Biraz bilgi sahibi olan kullanıcılar bu korumayı kolayca aşabilir.

    Eğer kod bilginiz yoksa bu biraz sizin için zor olabilir.

    Aşağıdaki Javascript kodlarını web sitenize yerleştirmeniz gerekiyor.

    Javascript ile sağ tuşla tıklama engelleme kodu:

    Html web sayfasında <head> </head> etiketleri arasına yerleştirilmeli

    <script language=JavaScript>
    var message="Sağ tıklama yasaklanmıştır!";
    function clickIE4(){ if (event.button==2){ alert(message); return false;
     } } function clickNS4(e){
    if (document.layers||document.getElementById&&!document.all){ if (e.which==2||e.which==3){ alert(message);
    return false; } } } if (document.layers){ document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);
    document.onmousedown=clickNS4;
    } else if (document.all&&!document.getElementById){ document.onmousedown=clickIE4;
    } document.oncontextmenu=new Function("alert(message);
    return false") </script>

    Javascript ile yazıların seçilmesini engelleme kodu:

    <script>
    if (typeof document.onselectstart!="undefined") {
      document.onselectstart=new Function ("return false");
    }
    else{
      document.onmousedown=new Function ("return false");
      document.onmouseup=new Function ("return true");
    }
    </script>

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Kod bilgisi nedir açıklayabilirmisiniz ? mat7 9 yıl önce
    • Gerekli kodları ekledim. Bunları web sayfanızın içine eklemelisiniz. Ama dediğim gibi bunlar aşılamaz engellemeler değildir. cemkara 9 yıl önce