Facebook şifre değiştirdikten sonra "hesabınızı doğrulayamıyoruz" uyarısı

Arkadaşlar merhaba size bir şey danışmak istiyorum. Şimdi benim 2010 yıllarından bir hesabım vardı bir çocukla tanıştım çocuk bana e-posta adresini ver şifreni verme dedi. Bende cahilim ya e-postayı verdim 10 dakika sonra şifre değişmiş. Şifrem ise şuydu: 123456

Cahilim işte böyle şifre koymuştum. Yani anlayacağınız hesabım çalındı. Dün eski eve gittim, eskileri karıştırdım bir kağıt buldum. O kağıtta e-posta adresim yazıyordu. Hemen içime buruk bir heves geldi "acaba geri alabilir miyim?" diye. Şimdi o e-posta dediğim çalınan hesabın e-postası. Hotmail'e girdim ama "böyle bir kullanıcı hesap yok" dedi. Facebook şifremi unuttum dedim ve o e-postayı girdim ve hesabım çıktı. Bu nasıl olabiliyor? Sonra eski 123456 şifrem ile giriş yapmayı denedim ve "bu şifre yaklaşık 6 yıl önce değiştirildi" yazısı çıktı. Sonra ben yeni e-posta oluşturdum hani demiştim ya eski hesabımı e-postasını tanımıyoruz böyle bir hesap yok dedi diye. O hesap ile yeniden aynı şekilde üye oldum. Daha sonra Facebook'a şifremi unuttum, yenilemek için kod yolla dedim ve kod geldi. Kodu girdim şifre yenileme ekranı çıktı yeniledim derken daha sonra hesap kitlendi. Yazı çıktı "hesabınızı doğrulayamıyoruz" diye. Bu yaşadıklarım nelerdir? Ben anlam veremedim. Bu hesabı almayı çok isterim hem de çok. Yardımcı olur musunuz?

151515 151515 (11)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hesabınıza uzun zamandır girilmediği için böyle bir güvenlik problemi oluşmuş olabilir. Facebook hiçbir şey istemiyor mu sizden? Örneğin kimliğinizin resmi falan.. Direkt "hesabınızı doğrulayamıyoruz" diye uyarı mı verdi?

    Bir de şu önemli: Hesabınıza en son hangi konumdan girildiyse oranın dışında farklı bir yerden girdiyseniz IP farklılığından dolayı böyle bir sorun çıkmış olabilir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • şifre değiştirmeye izin veriyor sonra kitleniyor güvenlik hakkında bilgi al ve çıkış yap yazısı geliyor 151515 6 yıl önce
    • Bu tür vakalarla çok karşılaşılır oldu son 1-2 yıldır. Ama normalde "kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olun" gibi bir uyarı vermesi gerekir. Galiba uzun zamandır girilmediği için problem oluştu @151515 omercik 6 yıl önce
    • ne yapabilirim? şifremi unuttum deyince hesabımın resmi bile çıkıyor ama Facebook arama yerine adımı yazınca hesap çıkmıyor 151515 6 yıl önce
    • Facebook bir şekilde kimliğinizi doğrulama imkanı sunmuyorsa yapılacak bir şey yok @151515 omercik 6 yıl önce
    • sunmuyor :// 151515 6 yıl önce
    • "Maalesef" demekten başka aklıma bir şey gelmiyor bu durumda @151515 omercik 6 yıl önce
    • peki neden aramalarda çıkmıyor da şifremi unuttum deyince çıkıyor? 151515 6 yıl önce
    • Hesabınız tamamen kapanmadığı için "şifremi unuttum" linkine tıkladığınızda ve e-postanızı girdiğinizde Facebook sistemi hesabınızı bulabiliyor. Ama hesabın size ait olduğu doğrulanamadığı için askıya alındı büyük ihtimalle, bu yüzden aramalarda çıkmıyor @151515 omercik 6 yıl önce