facebook şifre kırma

facebook şifre kırma programı arıyorum.

kendi içinde kombinasyonlar deniyecek ve hesabın şifresini bulabilecek bişey.

kullanici509855 kullanici509855 (28)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Öncesinde  uyarayım, burada verilecek bilgiler sadece bilgilendirmek amaçlıdır.

    Bu tür sorularda size "şöyle yaparsanız başkasının parolasını kırabilirsiniz" gibi bir yol haritası vermez. Bu zaten uzmanim.net' kurallarına aykırı olacağı için bu tür sorulara kesinlikle izin verilmez.

    Facebook parolası nasıl kırılır'dan daha çok nasıl parolanızı korursunuz onunla ilgili bilgi vermeye çalışayım.

    Öncelikle facebook parolaasını kaybeden başkalarının eline geçen insanların çoğu parolasını çaldırır.

    Yani farkında olmadan ya sahte bir site üzerinden facebook giriş yapmak isterken parolasını çaldırır veya bilgisayarına buşalan bir rootkit, trojan, keyloger gibi bir yazılım yüzünden parolasını çaldırır.

    Keyloger yazılımlar özellikle, bulaştıkları sistemdeki tüm tuş hareketlerini kaydeder ve keyloger'ı oluşturan saldırgana mail ile ulaştırır.

    Trojan yani truva atlarıda kurban bilgisayarın uzaktan başkalarının kontrolüne geçmesine sağlar. Bir sisteme Truva atı yerleştirildimi o bilgisayar artık kurban olarak adlandırılır ve tüm istediklerinizi yerine getirir.

     Malware grubuna giren bu yazılımlardan korunmak için bilgisayarınızda bir Firewall ve antivirüs yazılımı çalıştırmalı ve bunları güncel tutmalısınız.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      Facebook gibi büyük uygulamalar Brute force gibi yontemlere karşı sıkı onlemler  alır. Bunlardan en basiti kırmak istediğiniz hesabın kilitlenmesidir ki hesap kilitlendimi siz şifre deneme yöntemlerini kullanamazsınız.

      Facebook şifre kırmanın en çok yapılan yöntemi, gerçekte bir şifre kırma yöntemi degildir, fishing yani avlama yöntemidir. Kurbana facebook'tan geliyormuş gibi bir mail gonderilir ve yine facebook gorunumunda bir sayfaya giriş yapması istenilerek parolası çalınır.

      Sonuç olarak istediğiniz yapacak bir program yok.

      hakan hakan (15394)
      10 yıl önce cevaplandı

        Durubey kereklinin sirfesini kırdırmak istiyordum

        kullanici201016 kullanici201016 (1)