Facebook şifresi kırmak

Merhaba , google den arattığımızda çeşitli facebook şifresi kırma metodları çıkıyor, facebook şifresi kırmak kolay mıdır, facebook yönetimi bu konuda önlem alır mı, facebook şifremi değiştirdiler, bu şifremi de bildikleri anlamına gelir mi?

kalenderrr kalenderrr (41)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Facebook şifresi kırmak kolay bir işlem değildir.  Binlerce geliştiricinin ve mühendisin çalıştığı bir sistemdeki güvenlik sisteminin kolay kırılabilir olduğunu düşünmek son derece hatalıdır.

    İnternette bulunan Facebook şifresi kırma yöntemlerinin çoğu Phishing yani Yemleme yöntemleridir. Ava gidenleri avlamak için kullanılır. Siz başkasının Facebook şifresini kırmak için uğraşırken bakmışsınız ki şifreniz çalınmış.

    Bu yöntemleri deneyenlerin çoğu kendi Facebook şifresini çaldırır.

    Facebook şifreleri korumak için pek çok güvenlik önlemi alır.  Facebook şifresini çaldıranlar genelde Facebook üzerindeki bir güvenlik açığından değil kullandıkları bilgisayarlardaki açıklardan dolayı bu durumla karşı karşıya kalırlar.

    Örneğin bilgisayarınıza oyun için crack yüklersiniz. Crack içinde trojan vardır. Bunu fark etmezsiniz. Bu aşamada bilgisayarınızdaki tüm şifreler başkasının eline geçer. Bu durumda Facebook'un sizi korumak için yapabileceği hiç bir işlem yoktur. Sorun sizde ve bilgisayarınızdadır.

    Biri sizin Facebook şifrenizi değiştiriyorsa, elbette eski şifrenizi biliyor demektir. Sorunu Facebook'ta aramayın derim. Önce kendi bilgisayarınızı kontrol ettirin.

    Facebook'ta kayıtlı bilgilerinizi gözden geçirin. Kayıtlı e-posta adresinizin şifresini değiştirin. Parola hatırlatma sorunuzu güncelleyin.

    Sonuç olarak siz gereken tedbirleri alırsanız Facebook'un güvenlik açığı var mı yok mu diye düşünmenize gerek kalmaz. Zaten böyle bir güvenlik açığını tespit edecek yetenekde ardakaşlar varsa sizin Facebook hesabınızla uğraşmazlar.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    benim facebook adresimi caldilar

    svetoslav svetoslav (1)