Facebook'ta arkadaş önerileri kapatılabilir mi?

Facebook sayfasında sağ kısımda arkadaş tavsiye listesi çıkıyor. Bu listeden hiç hoşlanmıyorum. Bu listeyi yok etmenin bir yolu var mıdır?

mat7 mat7 (341)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook içerisinde yerleşik olarak böyle bir özellik bulunmuyor ama başka bir yöntemle yapabilirsin. Google Chrome tarayıcı için aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsin, ben denedim ve başarılı oldu.

    • Chrome tarayıcıya AdBlock eklentisini kur
    • Kurduktan sonra eklentinin simgesi sağ üst köşedeki çubuğa gelecek zaten. Oradaki AdBlock simgesine tıkla (bu esnada Facebook sayfan açık olsun tabi)
    • Tıkladıktan sonra gelen küçük pencereden "öğeyi engelle" seçeneğini seç
    • Şimdi mouse ile eklemek istediğin bölümü tek tek belirleyeceksin. Nereyi engellemek istiyorsan mouse ile oranın üzerine gelip bir defa tıkla ve gelen onay penceresinden "ekle" butonuna tıkla. Artık seçtiğin alanın gözükmediğini göreceksin

    Bu şekilde rahatsız olduğun herbir alan için engelleme yapabilirsin. Tabiki bunu kapatmış olmuyorsun, sadece Chrome tarayıcıya eklediğin AdBlock eklentisine "şu alanı bana gösterme" komutunu vermiş oluyorsun.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Yani hiç yoktan iyidir :) peki bu sistem diğer arama motorları içinde geçerlimi ? Mesela yandex için . @ farurhenho (1585) mat7 6 yıl önce
    • AdBlock eklentisinin Yandex.Browser için olanları da var, onları deneyebilirsin. Yani sonuç itibariyle bu iş için sana reklam engelleyici eklentileri gerekiyor. Mantık bu @ebruli omercik 6 yıl önce
    • Anladım . Mantıklı :) @farurhenho (1585) mat7 6 yıl önce