Facebook'ta sponsorlu paylaşım ne demek ve nasıl yapılır ?

 İnternet  sayfalarında  paylaşımların  sol  üst  tarafında  ( sponsorlu )  yazıyor  bu  reklamlı  demek  anladığım  kadarıyla.

Peki  bu  işlem  nasıl  oluyor ?

Yani  bende  bir  paylaşımımı  sponsorlu  yapmak  istesem  nasıl bir  işlem  yapmalıyım ?

mat7 mat7 (341)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kısaca özetlemem gerekirse bir sayfanız oluyor. Bu sayfanın yöneticisi siz oluyorsunuz. Bu sayfaya yönetici olarak girdiğinizde paylaştığınız gönderilerin hatırladığım kadarı ile sağ üst kısmında Tanıtımını yap diye bir simge çıkıyor. Ona tıkladığınızda belirli bir ücret karşılığı sizin o seçtiğiniz gönderiniz ile tanıtımınızı yapıyor ve bizde bu tanıtımı yapılan gönderiyi sponsorlu olarak görüyoruz.

    Burdaki kilit nokta,benim ilgi alanımdaki sponsorlu gönderileri görmem. Yani siz tanıtımını yap dediğiniz sayfa örnek olarak ''futbol'' ile alakalı ise ve bende internet geçmişime dayanarak futbol ile ilgili bir şeyler yapmış isem,Sizin sponsorlu reklamınızı görebiliyorum.

    Reklamınız ilgili kisilere gidiyor anlıycağınız. Ve buda sponsorlu oluyor.Fiyatı ne kadar bilmiyorum ama türk lirasına çevirdiğimizde biraz tuzlu olabiliyor.

    Umarım güzel anlatabilmişimdir :)

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Evlet gayet güzel anlatmışsınız :) Çok teşekkür ediyorum . Bilginize sağlık :) @blackheaven (416) mat7 7 yıl önce

    @blackheaven güzelce açıklamış. Bir iki ekleme de ben yapayım.

    Bir Facebook sayfanız var ve buradan paylaşım yaptınız. Normalde bu paylaşım sadece sayfanızı takip edenlere gider.

    Gönderiniz daha çok kişiye ulaşsın, sayfanızdan habersiz kişilere de ulaşmak istiyorsanız, paylaşımınızın altında bulunan Gönderinin Reklamını yap butonuna basarak bir reklam kampanyası düzenleyebiliyorsunuz.

    Ödeme işlemleri kredi kartı ile gerçekleşiyor ve reklam bütcenizi siz belirliyorsunuz. Yani ben günlük 50TL de harcayabilirim Aylık 50TL de. Elbette ne kadar çok bütçe ayırırsanız o kadar çok kişiye erişiyorsunuz.

    Reklam yaparken erişmek istediğiniz kişilerin yaş aralığı, ilgi alanları, konumlarını belirleyebiliyorsunuz.

    Örneğin; İstanbulda yaşayan 18-25 yaş aralığında ve ilgi alanları müzik olan kişilere gönderinizi gösterebiliyorsunuz.

    alattin alattin (16999)