Facebook'ta toplu mesaj göndermek

Mesela 2000 tane arkadaşıma tek tek gönereceğime, onların hepsini seçip, mesajımı yazıyorum ve herkese toplu yolluyorum. Bu nasıl yapılır?

kavafe kavafe (6)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook'ta tüm arkadaşlarına mesaj yollamak için şöyle bir kod buldum, fakat denemedim. Çalışır mı bilemem:

    // hold chat list
    var chatlist = document.getElementsByClassName('_55za');

    for(var x=0; x<chatlist.length; x++) { // loop

    	// open chatbox by triggering click
    	chatlist[x].click();

    	// get message textarea
    	var messages = document.getElementsByClassName('_552m');
    	// set its value
    	messages[0].value = 'Mesajın buraya gelecek!';

    	// declare new event
    	var e = new Event("keydown");
    	// keycode for Enter/Return key
    	e.keyCode = 13;
    	// trigger
    	messages[0].dispatchEvent(e);

    	var closeBtn = document.getElementsByClassName('_3olu');
    	// finally close the chat box
    	closeBtn[0].click();

    }

    Bunu şu şekilde kullanacaksın.

    1. Google Chrome'u aç.
    2. Facebook'a gir
    3. Chrome açıkken F12 tuşuna bas.
    4. Console diye bir yer göreceksin. Oraya yukarıdaki kodu yapıştıracaksın ve enter tuşuna basacaksın.

    Dediğim gibi bunu yabancı bir sitede buldum çalışır mı, sonucu ne olur bilmem.  Denersen sonucu buraya yazarsın.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Deneyeceğim. Fakat tek sorum var, mesajımı bu kodun hangi bölümüne yazayım? kavafe 5 yıl önce
    • @kavafe koda dikkat edersen "Mesajın buraya gelecek!';" yazan bi yer var oraya yazacaksın hakan 5 yıl önce
    • Özür dilerim. 'Mesajın buraya gelecek!'; ' ' bunların arasına mesaj yazacağım ve ; bu duracak değil mi? kavafe 5 yıl önce
    • @kavafe tırnaklar arasına yazacaksın 'selam' gibi evet ; duracak. hakan 5 yıl önce
    • Tamam, sağ olun. Olumlu olumsuz dönüş yapacağım.. kavafe 5 yıl önce
    • Denedim, olmuyor... kavafe 5 yıl önce
    • @kavafe birazş araştırdım Facebooktan tek seferde ancak 150 kişiye mesaj gönderebiliyormuşsun. Facebook bunu limitlemiş. hakan 5 yıl önce