Facebook'tan durduk yere mesajı geliyor

Durduk yere ben bir şey yapmadığım halde Facebook'tan telefonuma onay kodu sms'i geliyor. Ben bir şey yapmıyorum. Bu sms kodları neden geliyor. Gönderici adı bazen Facebook olarak görünüyor. 6 haneli kod.  867 699 senin kodun gibi bir şey yazıyor mesaj bazen de ingilizce geliyor 676868 is your Facebook password reset code.. gibi. Bu nedir, neden durduk yere bu mesajları alıyorum?

acemiadam acemiadam (220)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Birisi seni facebook hesabından parola hatırlatma yapıyor belli ki "676868 is your Facebook password reset code" bu parola sıfırlama kodu. Birileri Facebook giriş ekranında parola sıfırlamayı tıklamış ve buradan senin telefon numaranı yazmış. Eski kız arkadaş, numaranı bilen birileri olabilir. Genelde böyle oluyor ya da senin hesabını çalmaya çalışan birileri de olabilir. Mesaj gönderme özelliğini kapatabilirsin.

    Sana gelen mesaja stop yaz ve gönder. Bunu yaptığında artık sms ile parola sıfırlama kodu gönderilemeyecek. Böylece rahatsız edilmemiş olursun.

    murat murat (12492)