Facebook Türkçe ayarlanamıyor, çözümü nedir? "Üzgünüz şuanda Türkçe kullanılamıyor" nasıl çözülür?

Telefonumun dili Türkçe olmasına rağmen Facebook uygulamasını açtığımda "üzgünüz şu anda türkçe kullanılamıyor" hatası alıyorum ve facebook türkçe ayarlanamıyor. Facebook Türkçe yapma için ne gerekli? Başka bir facebook türkçeye çevirme yolu var mı?

Facebook Türkçe ayarlanamıyor çözümü nedir bunun?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook Türkçe ayarlanamıyor. "Üzgünüz şu anda türkçe kullanılamıyor." hatası veriyor nasıl çözerim?

    Eğer Facebook uygulamasında Türkçeye çevirme sorunu yaşıyorsanız ve sizde de "şuanda türkçe kullanılamıyor" hatası varsa aşağıdaki çözümlerden birini uygulayabilirsiniz.

    Facebook "üzgünüz şuanda türkçe kullanılamıyor" çözüm:

    1. Facebook'un verilerini temizleyin:
      • Telefonunuzdan Ayarlar > Uygulama Yöneticisi bölümünü bulun ve uygulamalar listesinden Facebook'a tıklayın.
      • Sonra Depolama seçeneğine tıklayın ve ardından "verileri temizle" seçeneğine tıklayın.

    2. Facebook'u kaldırın ve yeniden yükleyin:
      • Telefonunuzdan Facebook uygulamasını kaldırın.
      • Kaldırdıktan sonra Google Play Store'dan tekrar yükleyin.
      • Sonra yine telefonunuzu 1 defa yeniden başlatın ve "üzgünüz şuanda türkçe kullanılamıyor" hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol edin.​

    3. Elle facebook türkçeye çevirmeyi deneyin:
      • Facebook'u açın ve sağ üst köşedeki 3 çizgi simgesine tıklayın.
      • Sayfayı aşağı kaydırın, ardından Güvenlik ve Gizlilik > Dil seçeneğine tıklayın.
      • Muhtemelen sizde "Cihaz Dili" olarak ayarlıdır. Onu Türkçe yapın ve yine telefonunuzu yeniden başlatın.
      • Telefonu yeniden başlattıktan sonra "şuanda türkçe kullanılamıyor" hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

    4. Facebook Lite kullanın:
      • Eğer hala facebook türkçe ayarlanamıyor ve "üzgünüz şuanda türkçe kullanılamıyor" hatası veriyorsa, sorun düzelene kadar Facebook Lite kullanabilirsiniz.
      • Facebook Lite indir linkine tıklayarak Facebook Lite'yi telefonunuza yükleyebilir ve Türkçe kullanabilirsiniz.

    Eğer siz de Facebook'ta "üzgünüz şuanda türkçe kullanılamıyor" sorunu yaşıyorsanız, yukarıdaki adımları uygulayarak çözebilirsiniz.

    Sosyal medyada "Facebook Türkçe dil desteğini kaldırdı" haberleri gördüm, bu doğru mu?

    Hayır. Böyle bir şeyin olma ihtimali bile yok. Facebook Türkçe dil desteğini kaldırmadı.

    omercik omercik (9418)