Facebook ve Instagram birbirine bağlıydı ikisi de kural ihlalinden kapandı bu nasıl olur?

facebook ve instagram hesabim bagli hesaplardi. Birden ikiside kapandi hesap ihlali diyor. Arti olarak facebook instagram ve mesenger uygulamarinida kullanamiyorum. Uzgunuz bir hata olustu tarzinda yazilar cikiyor. Uygulamalari kaldirdim vnp kullandim. Olmuyor sonuc alamadim. Bunun nedeni ne olabilir.

levent1257 levent1257 (2)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Her iki hesap da birdan kapandıysa ya hesapların başkalarının eline geçti ya da telefonda, bilgisayarında Instagram ihlaline yok açacak uygulamalar var.

    Pek çok arkadaş Google Play, App store gibi yazılım mağazalarından  uygulamalar indiriyor. Bu uygulamalar takipçi arttırma, beni takip edenleri görme, engel kaldırma gibi ilgi çekici adlar ile sunuluyor. Bu uygulamaların tek bir amacı var. Sizin intagram, facebook hesaplarınıza bağlanmak ve yetki almak.

    Daha sonra bunlar botlar tarafından kontrol edilerek size sayfa, gönderi beğenisi, takip yaptırılıyor. Sizin bunlardan haberiniz bile olmuyor.  Ta ki bir gün kural ihlalinden hesabınız kapatılana kadar.

    Eğer telefonda bu tür bir uygulama yüklediyseniz - yüklemiş kaldırmış olsanız da fark etmez - bunun sonucunda hesabınız siz farkında olmadan otomatik bot işlemlerinde kullanışmış olabilir.

    Pek çok takipçi satan site var. Bu siteler takipçileri nasıl elde ediyor ve yönlendiriyor derseniz işte cevabı yukarıda yazdıklarımda gizli.

    Senin karşılaştığın sorunda da görünen instagram, facebook ağından banlanmışsın yani engellenmişsin. Bunun en temel sebebi yukarıda yazdıklarım.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Hakan Bey yanitiniz icin cok tesekkur ederim. Instagram icin Report+ uygulamasi vardi telefonda kim beni engellemis kimler sayfama bakmis tarzinda. Peki instagramdan sikayet buna yol acmis Olabilirmi? Sikayet alsam dahi bu kac saatte veya kac gunde sonuclanir hesabim kapatilir. Kapatilsa dahi facebook hesabim baglantili oldugu icin bundan etkilenip kaptilirmi? Saygilarimla levent1257 4 yıl önce
    • @levent1257 Şikayet üzerine bu iş olmaz. Muhtemelen kullandığın program senin bilgilerine erişmiş ve instagram üzerinde bot olarak işlem yapmış. Instagram'ın kesin ceza ve yaptırımlarına dair açık açık bir liste yok. Açıkcası tam bir kapalı kutu. hakan 4 yıl önce
    • Hakan Bey simdi aklima geldi bakin ne oldu! kapanmadan tam emin degilim 2 veya 3 gun once instagram direkten bana grup halinde olusmus geneli yabanci olan cinsel icerikli bir mesaj geldi bir anlam veremedim hatta kendi kendime bu ne alaka nerden bulup beni buna mesaj olarak etiketlediler diye dusundum ve yollayani engelledim mesajda otomatik Kayboldu gitti. Bu mesaja beni eklemek icin arkadasim olunmasi gerek ve degildi arkadasim. Bundan nasil bir sonuc cikarabiriz? Yani report+ programinin bir marigeti olabilirmi? levent1257 4 yıl önce
    • @levent1257 eğer mesaj ile gelen bir link varsa bu linkle tıklayıp işlem yaptıysan bu bir sorun oluşturmuş olabilir. Ama bu düşük bir ihtimal. Ben yine hesabının yüklediğin program yüzünden başkasının eline geçtiğini düşünüyorum. hakan 4 yıl önce

    Instagram tarafından resmi olarak yayınlanmayan bir uygulama kullanıyorsanız hesabınızın bir yaptırıma maruz kalması çok doğal. Siz Reports+ uygulamasını kullanıyormuşsunuz, Instagram böyle üçüncü parti uygulamaları kullanan hesaplara ufak ufak yaptırımlar uyguluyor. Birisi şikayet etmese bile böyle şeyler maalesef oluyor.

    Instagram hesabınıza erişim izni veriyorsunuz, Facebook hesabınızın kapanmasını anlayamadım ama bir şekilde bağlantılı olduğu için Facebook hesabınızı da etkilemiş anlaşılan.

    Her iki hesabının kapanmasına da itiraz edebilirsin. Ama itirazın kabul edilmeyebilir. En azından denemende fayda var.

    Kapatılan Facebook hesabına itiraz etmek için bu formu kullanman gerekiyor: Facebook kapanan hesaba itiraz etme formu

    Kapanan Instagram hesabı açmak için de 2 tane itiraz formu bırakıyorum. Onlardan ikisinden herhangi birini doldurabilirsin.

    Instagram kapatılan hesaba itiraz etme formu -1

    Instagram kapatılan hesaba itiraz etme formu -2

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Instagram hic bir sekilde geri donus yapmiyor. Defalarca mesajlar attim ama donus yok. Kimlikler itirazlar 10 gundur onlarca mesaj attim hicbirine donmediler. Bunada anlam veremedim. Facebook hesabim acilsa Instagram hesabim acilirmi acaba? levent1257 4 yıl önce
    • Açılacağını zannetmiyorum. Facebook hesabına 1'den fazla itiraz yapmanda fayda var, benim kapanan hesabımı zor açtırmıştım. @levent1257 omercik 4 yıl önce
    • Kac gun surdu acilmasi benim 10 gun oldu. Okadar mesaj cevap yok levent1257 4 yıl önce
    • Facebook cevap vermiyor, hesabı ya açıyor ya da açmıyor. Açacaksa direkt açılıyor. Dediğim gibi 4-5 gün arayla o itiraz formuna kimliğini yükleyip itiraz yapabilirsin. Tabii kimliğindeki bilgilerle hesabındaki bilgiler uyuşuyorsa itirazın kabul edilir. İsim soyisim ve doğum tarihi önemli. Umarım bunlar uyuşuyordur sende @levent1257 omercik 4 yıl önce
    • Kimlik bilgileri tutuyor. Son olarak instagramda biri beni sikayet etse yorumlarim resimlerim ve ya mesajlarimdan kac gun sonra hesabim kapanir levent1257 4 yıl önce

    son durum ne

    scoke scoke (1)