Facebook virüsü

Merhaba ,

Facebookda arkadaş listemdeki bazı kişiler bana mesaj olarak kendi kullanıcı adımı içeren videolar gönderiyor .Mesela kullanıcı adım "Ali Ahmet" olsun , Mesaj da "Ali Ahmet video" adında eklenti geliyor. Bu virüs galiba ,tıklamadım. Bundan Nasıl korunurum? Veya bulasırsam nasıl kurtulurum? Bilgi verirmisiniz?

dwyanewade dwyanewade (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    facebook veyada başka sitelerdenden bulaşabilecek virüsleri önleyebilmek için

    Malwarebytes Anti-Malware 2.2.1.1043 son sürümünü indirin 13 gün demo olarak kulanabilirsiniz burdan indirin lisanlı premium olanı kullanın

    zararlı ve zararlı internet sistesi koruması devamlı açık olacağından size mükemmel bir koruma sağlayacaktır

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bilg. Kullanmıyorum ki hocam dwyanewade 7 yıl önce

    Merhaba

    Uzmanım net'de bu facebook virüsü sorununa detaylı bir şekilde cevap yazılmıştır.

    Aşağıdaki Linke tıklayarak inceleyin

    Link : Tıkla

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Ben ona baktım ama aynı virus mu? dwyanewade 7 yıl önce
    • burda virüsün türü belirtilmemiş genel olarak facebook virüsü nasıl temizlenir o vurgulanmış tahatugyan 7 yıl önce

    Virüslün paylaşımını tıklamadıysanız hiç bir sorun olmaz.

    Facebook virüsünden korunmanın tek yolu da bu. Bu paylaşımları görüyorsanız bir arkadaşınıza virüs bulaşmış demektir.

    Oldu da virüs bulaşırsa @tahatugyan 'ın paylaştığı link virüsü temizleme adımlarını içeriyor. Genel olarak tüm Facebook virüsleri aynı şekilde sistemi etkiliyor. Henüz farklı bir işlem yapana rastlamadım. Zaten facebook virüslerindeki amaç farklı sayfa beğenilerini arttırmak.

    hakan hakan (15409)