Facebooka girerken bu web sayfası kullanılamıyor

0

Facebooka girdiğim zaman bu web sayfası kullanılamıyor hatası alıyorum. Hata kodum : DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN  Proxy ayarları kontrol ettim, çerezleri kaldırdım, güvenlik duvarını kapattım, virüs programı yok , malwarebytes programıyla tarattım ancak gene bi sonuç alamadım. Dns de değiştirdim yine aynı sorun . Sorun galiba bilgisayarla ilgili. Şimdiden teşekkürler.

taha6161 taha6161 (-99453)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  -1

  DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN Google Chrome hatasının sebebi, DNS sunucunun isim çözümlemesi için gerekli cevabı vermediği anlamına gelir.

  DNS olarak 8.8.8.8 gibi google DNS'î kullanıyorsanız sorun olabilir. Bunun sebebi de popüler DNS sunucuların TTNET gibi servis sağlayıcılar tarafından zehirlemesi, DNS spoofing, denilen yöntemle kullanıcı DNS isteklerini değiştirme, kontrol altına alma, loglama çabalarıdır.

  Bu durum Google tarafından da doğrulanmıştır.

  195.46.39.39 ve 195.46.39.40 dns sunucları şuan için sorunsuz çalışıyor. Tabi bu durum bağlı olduğunuz servis sağlayıcı  ve bölgeye göre değişebilir.

  Ayrıca bu durumu Firefox ile de kontrol edebilirsiniz. Bazen Chrome ile yaşadığınız sorun Firefox de sorun yaşatmıyor bu durumunu şuan için çözemedim.

   

  hakan hakan (14082)
  6 yıl önce cevaplandı

  • Dediğiniz dns adresleriyle değiştirdim oldu hakan bey teşekkür ederim. taha6161 6 yıl önce
  üyelik gerektirir

  Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

  Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
  uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol