Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found) - Woff2 IIS font sorunu

Web sitemde woff2 uzantılı fontlara linkler var. IIS sunucuda bu fontlar olmasına rağmen Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found) yani font dosyaları bulunamadı hatası alıyorum.

fontawesome-webfont.woff2:1 Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)

Mesela fontawesome-webfont.woff2 dosyası. sunucumda font klasöründe duruyor. FTP ile dosyaları görebiliyorum fakat sunucum bu dosyalar yokmuş gibi davranıyor. Sorun ne olabilir?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IIS WOFF2 uzantısı için MIME TYPE ekleme

    Windows sunucu IIS de bu sorunu yaşıyorsanız IIS üzerinden bir MIME Type girişi yapmanız gerekecektir.

    Aşağıdaki görselde nereden ve nasıl ekleneceği gösterilmiştir.

    404 .woff2 iis mime type ekleme

    1. IIS'i açın.
    2. Sunucu adınızı tıklayın.
    3. Sağ taraftaki panelden MIME Types'i iki kere tıklayın.
    4. Actions Add tıklayın.
    5. File Name Extention'a .woff2 yazın
    6. MIME Type bölümüne font/woff2 yazın OK tıklayın.
    7. Daha sonra komut istemine , CMD ye geçin ve iisreset komutunu ile iis sunucuyu yeniden başlatın.

    IIS yeniden başladıktan sonra artık woff2 uzantısı için 404 not found hatası gelmiyor olacaktır.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Windows XP'yi nerden buldun :D darkcrak 3 yıl önce