Failed to remove the certificate hatasının çözümü nedir?

IIS 8.5 üzerinde SSL yüklemek istiyorum.  Complete Certificate Request seçeneğini tıklıyorum ve  açılan ekranda .cer uzantılı sertifika dosyasını seçiyorum. Daha sonra Select a certificate store for the new certificate bölümünde Web hosting seçiyorum. OK tıkladığımda  Failed to remove the certificate hatası alıyorum ve sertifika yüklenmiyor. Failed to remove the certificate hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IIS Failed to remove the certificate çözüm:

    IIS 8.5 üzerinde SSL yüklersen Failed to remove the certificate hatası alırsanız bu hatanın sizden kaynaklamadığını bilin. Bu hata bilinen bir durum ve çözümü var.

    Öncelikle IIS ekranında şunları yapın.

    Adım 1: IIS içinden sertifikayı Personel olarak yükleyin.

    1. Complete Certificate Request seçeneğini tıklayın.
    2. Select a certificate store for the new certificate bölümünden Personal seçin. Sertifikayı bu şekilde yükleyin.
      sertifika personal olarak yükleme

    Adım 2: MMC içinden sertifikayı taşıyın:

    1. Arama bölümüne MMC yazın ve yönetim konsolunu çalıştırın.
    2. MMC içinde File > Add / Remove Snap in seçin.
    3. Add / Remove Snap ins penceresinde Certificates seçin ve Add botununa basın.
    4.  Certificate snap-in > Computer Account seçin.
    5. Select Computer > Local computer seçin.
    6. Ok tıklayın ve işlemi bitirin.
    7. Console Root > Personel > Cetificates yoluna gidin.
      SSL sertifikası personal
    8. Bulduğunuz SSL sertifikasını, hata aldığınız ve yüklemek istediğiniz SSL sertifikası, sağ tuşla tıklayın ve kes seçeneğini seçin.
      SSL yükleme hatası 8.5 iis
    9. Console Root > Web Hosting > Certificates bölümüne gidin ve yapıştır yapın. İşlem bu kadar.
      iis 8.5 web hosting ssl taşıma
    10. IIS'e gidin ve Binding işlemine başlayın.

    Bu işlemden sonra Failed to remove the certificate hatası çözülecektir.

    alattin alattin (16999)