Fandan cızırtılı ses geliyor. Ne yapmam gerekiyor?

Bilgisayarı Bu Sabah Açtığımda Sanki Fanın içine bir şey koyuyormuşum gibi ses çıkmaya başladı sonra fanın içine üfledim ses kısmen kesildi fakat fan patlayacak diye korkuyorum şu an fan bir kaç saniye normal ses çıkartıyor daha sonra içinde cızırtılanma gibi bir ses çıkarıyor

utkugurbuz utkugurbuz (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hocam sorunu kısmen çözdüm artık sadece kucağıma alırken veya elimde bir yere götürürken ses çıkartıyor ama masaya koyunca çıkartmıyor

    utkugurbuz utkugurbuz (1)
    3 yıl önce cevaplandı

      Sanırsam fanının gözeneklerinde toz var ve hava alamıyor bu yüzden cızırtı sesi geliyor olabilir. Bana sorarsan fanını temizle ama sen bilgisayarcıya ver en iyisi o temizlesin.

      darkcrak darkcrak (5168)
      3 yıl önce cevaplandı

      • peki neden masada durunca hiç bir şey olmuyor utkugurbuz 3 yıl önce
      • Ya kucağına alıyon pc yi alttaki hava kanallarını kapatıyon masada açık oluyo @utkugurbuz darkcrak 3 yıl önce
      • Ayrıca bilgisayarının asıl hava kanalları tıkalı olduğundan alt hava kanallarından alıyor havayı ve sende kucağına aldığın için bilgisayarı ses çıkartıyor yani hava almakta zorlanıyor bilgisayar @utkugurbuz darkcrak 3 yıl önce