fanli90.cn kaldırma

fanli90.cn nedir? fanli90.cn virüs mü?

fanli90.cn nasıl bulaşır?

fanli90.cn nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    fanli90.cn kaldırma

    fanli90.cn nedir? fanli90.cn virüs mü?

    fanli90.cn,  Çin merkezli bir tarayıcı korsanı web sitesidir. fanli90.cn virüs değildir. Fakat bu web siteleri tarayıcı anasayfasını değiştirerek istenmeyen reklamlar, reklam pencereleri açarak virüsler gibi bilgisayarın yavaşlamasına sebep olur.

    fanli90.cn virüs olmadığı için, fanli90.cn virüs temizleme programları tarafından tespit edilemez.

    fanli90.cn nasıl bulaşır?

    Bu tarayıcı korsanı web sitesi  ücretsiz program ve oyunlar ile bilgisayara yüklenir. Özellikle indirme sitelerinde bulunan "Download" "İndir" gibi sahte indirme butonları tıklandığında, bilgisayara yüklenen uygulama, asıl indirilmek istenen uygulama ile alakasızdır. Bu sahte indirme linkleri üzerinden indirilen uygulama bilgisayara fanli90.cn gibi tarayıcıya yapışan web sitelerini bulaştırır.

    fanli90.cn, Chrome, Firefox gibi tarayıcıların anasayfasını değiştirir.

    fanli90.cn nasıl  kaldırılır?

    fanli90.cn web sitesinden kurtulmak için öncelikle bilgisayardaki istenmeyen programları kaldırmanız gerekiyor. Bunun için bilgisayarı bir antimalware program ile taratın.

    Bu iki yazılımdan birini kurun (vaktiniz varsa sırası ile her ikisini de kullanın) bilgisayarınızı taratın. Her ikisi ile ayrı ayrı tarama yapmak çoğu zaman mantıklı bir davranıştır. Daha sonra programları kaldırabilirsiniz.

    Daha sonra Chrome tarayıcınızı sıfırlayın:

    Not: AppData klasörünü bulamıyorsanız:
    Windows 7'de AppData klasörüne nasıl girerim?
    Windows 8'de AppData klasörüne nasıl girerim?
    Windows 10'da AppData klasörüne nasıl girerim?

    1. Bütün Chrome pencerelerini kapatın.
    2. Bilgisayarım > C sürücünü yolunu izleyin. Windows gezginini içinden
      Windows XP için şu yolu izleyin:
       C:\Documents and Settings\[Kullanıcı Adınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\

      Windows Vista, Windows 7Windows 8, Windows 8.1,Windows 10 için şu yolu izleyin.
      C:\Kullanicilar\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
      veya ingilizce ise
      C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
    3. Yolunu bulun. Burada bulunan Default klasörünü silin.
    4. Chrome'u yeniden açın chrome ilk kurulduğu hale dönmüş olmalı.

    Bu işlemle birlikte fanli90.cn kaldırma işlemi bitecektir. fanli90.cn gibi sitelerden uzak durmak için mutlaka güvenilir sitelerden indirme yapın.

    hakan hakan (15424)