Farbar Recovery Scan Tool nedir, Farbar Recovery Scan Tool ile nasıl log oluşturulur?

Farbar Recovery Scan Tool nedir? Farbar Recovery Scan Tool hangi amaçlar için kullanılır? Farbar Recovery Scan Tool ile log nasıl oluşturulur?

murat murat (12492)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Farbar Recovery Scan Tool nedir?

    Farbar Recovery Scan Tool veya FRST , Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 için geliştirilmiş ve Malware sorunlarını tespit etmek için kullanılan kurulum gerektirmeyen ücretsiz bir yazılımdır.

    Farbar Recovery Scan Tool tarama sonrasında sisteme dair bir log dosyası oluşturur bu log dosyası teknik destek çalışanlarına yardımcı olur.

    Farbar Recovery Scan Tool 32 bit ve 64 bit olmak üzere iki farklı sürümü vardır.

    Farbar Recovery Scan Tool bilgisayarda detaylı bir tarama yapar.

    Windows Kayıt Defterini tarar, Hizmetler, Sürücüler, Bilinen DLL dosyaları ve pek çok dosyaya dair bir kayıt ekrana getirir.

    Bu kayıtlar analiz edilerek zararlı yazılım tespiti mümkündür

    Farbar Recovery Scan Tool Kullanımı

    Farbar Recovery Scan Tool ücretsiz ve kurulum gerektirmeyen bir programdır.

    1. Buradan Farbar Recovery Scan Tool yazılımını indirin: Farbar Recovery Scan Tool indirmek için tıklayın:
      Farbar Recovery Scan Tool 32 bit sistemler için indir
      Farbar Recovery Scan Tool 64 bit sistemler için indir
      Bilgisayarınız 32 bit mi 64 bit mi bilmiyorsanız Bilgisayarım 32 bit mi 64 bit mi nasıl anlarım? linkinden öğrenebilirsiniz.
    2. İndirdiğiniz FRST64.exe veya FRST.exe dosyasını çift tıklayın ve çalıştırın.
    3. Çıkan Disclamier of warranty! penceresinde Evet botununa basın.
    4. FRST ekranında kutucuklar aşağıdaki gibi seçili olsun:
      Farbar Recovery Scan Tool kullanımı
    5. Daha sonra Scan butonuna basın. Farbar Recovery Scan Tool tarama sonunda pek çok hizmeti, kısayolu, dll dosyasını tarayacak ve kayıt dosyası oluşturacak.
    6. Tarama işleminin sonunda FRST.exe dosyasının olduğu konumda Addition.txt, Shortcut.txt, FRST.txt adında dosyalar oluşacaktır.
    7. Bu dosyalar uzman kişiler tarafından analiz edilerek bilgisayarda bir malware sorunu mevcut mu tespit edilebilir.

    Farbar Recovery Scan Tool sadece uzman kişilerin kullanımına uygundur. Oluşturulan loglar incelenerek bir Fix dosyası oluşturulur ve sistemde zararlı dosya ve girdiler yine FRST ile temizlenebilir.

    murat murat (12492)