Fare imlecinin kendi kendine hareket etmesi sorunu nasıl çözülür?

Virüs değil çünkü kablolu mouse u çıkarınca duruyor, touchpad açık. Yani sorun mouse'ta. Nasıl düzelir?

misty misty (556)
2 yıl önce sordu

  • sağ tuş da 2 yıldır bazen tıklıyor bazen tıklamıyordu şimdi kendine tıklıyor misty 2 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Genelde optik sensör kirlendiğinde olur. Fareyi şöyle bir kaldır. Alt bölümde parlak lensi göreceksin, onu üfle ya da temizle. Yine Mouse pad kullanıyorsan onu da temizle. Üzerindeki kıl, tüy vs bu tür sorunlara yol açabilir.

murat murat (12492)
2 yıl önce cevaplandı

    Eğer mause pad değilde masada kullanıyorsan mauseyi böyle sorunları yaşaman mümkün fakat mause pad alıp onun üzerinde mauseyi kullanmayı denersen belki sorunun düzelebilir eğer mausen arızalı değilse.

    darkcrak darkcrak (5168)