Fare kullanmadan textboxlar arasından geçiş yapmak mümkün mü?

Mesela bir siteye üye olurken alt alta ad ve soyad textbox'ları var. Ad kısmına yazdıktan sonra fareyle soyad textbox'ına tıklayıp yazmam gerekiyor. Klavyeden aşağı tuşuna basınca geçmiyor. Başka bir tuşla oluyor mu fareye elim hiç gitmeden form doldurabilir miyim?

misty misty (556)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Form doldururken aşağıya geçmek için tab tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    3 yıl önce cevaplandı

      Textbox'lar arası geçiş yapmak için TAB tuşu kullanabilirsin.

      Örnek:

      Bir web sitesinde kullanıcı adını girdikten sonra aşağıdaki şifreyi girme bölümüne inmek için TAB tuşuna bastığınız zaman otomatik olarak aşağıdaki Textbox'a inecektir. Bu kural genel olarak bütün uygulamalarda geçerlidir.

      darkcrak darkcrak (5168)