Fare sol tuşa tıkladığım halde sağ tuş görevi yapıyor

Merhaba;

Son zamanlarda (1 hafta) mouse kafayı yedi. Sol tuş tıklıyorum sağ tuş daki gibi Yenile Klasör oluştur gibi yeri açıyor. Sadece masaüstünde değil, Chrome da da yapıyor bunu. Ama oyunlarda yapmıyor.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sen o mouse'u başka PC'de denedinmi? Veya bunun tam tersi, başka bir mouse'u problem yaşanan PC'ye takarak denedinmi?

    Ayrıca sağ tuşa tıkladığında ne oluyor, onu belirtmemissin. Onu da belirtseydin problem sebebi için daha net bir tahmin yapılabilinirdi.

    Büyük ihtimalle mouse bozulmuştur. Eğer öyle değilse sistem geri yukleyerek duzeltebilirsin.

    temmuz temmuz (12505)