farklı dilde olan youtube videosunun linkinde otomatik çeviri ve istenilen dilde alt yazı verilmesi mümkün müdür?

Merhabalar,

youtube üzerinde farklı bir dilde olan videolarda eğer ingilizce vb bir dil var ise çeviri özelliği kullanılabiliyor. Pekçok google translate çevirilerinde olan diller için. farklı birkaç kodda denediğimde maalesef başarılı olamadım.

https://youtu.be/MFsTSS7aZ5o

Bu video için youtube ın kendi ayarlarından Türkçe çeviri yapılarak alt yazı gayet rahat yapılıyor. ancak kullanıcı sadece bir linke tıkladığında otomatik çeviri ile alt yazı getirmek mümkün mü?

hikmet hikmet (73)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Önceden Youtube  video adresine ekleyeceğin şu parametreler  cc_load_policy=1&cc_lang_pref=en ile izin veriyordu fakat bu artık mümkün değil.  Youtube API değişikliği sonucu bu işe yaramıyor.

    Videoyu hazırlayan alt yazı dili belirlediyse ona link verilebiliyor. Ama otomatik çeviri tamamen kullanıcı denetiminde.

    hakan hakan (15394)