Farklı versiyon Microsoft Visual C++ programlarının bilgisayarda yüklü olması gerekir mi?

Merhaba format sonrası bu programlar olur ya hepsi gerekli mi bunların?

Microsoft Visual C++ 2017  x64

Microsoft Visual C++ 2017  x86

Bunlar en yenisi indireceğim fakat bunların 2013,2012,2010,2008,2005 sürümleri de var bunları indirmeme gerek var mı? Birde 2015 olanı yok mu bunların? Ben sadece 2017 ve 2015 indirsem yeterli olmaz mı? Diğerleri eski ya ondan sordum. Bu arada Windows 10 Pro 64 bit kullanıyorum hem x64 hem x86 olanları indiriyorum.

can4142 can4142 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Microsoft Visual C++ 2017, 2016, 2015 vs bunlar farklı programlar tarafından kullanılıyor olabilir.  Yani en son 2017 sürümünü yüklemek hepsinin yerine geçmez.  Farklı program ya da oyunlar farklı sürüm Microsoft Visual C++ kütüphanesine ihtiyaç duyuyor olabilir.

    Senin çalıştırmak istediğin program ya da oyun hangisini gerektiriyorsa onu yüklemelisin. Bu genelde program kurulumu sırasında sana gösterilir ya da otomatik yüklenir.

    Format sonrasında bunları yüklemene gerek yok. Program yükledikçe bunlar otomaik gelir ya da yüklemen istenir.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • o zaman ben 2005 den 2017 ye kadar x64 ve x86 hepsini indireyim değil mi? can4142 6 yıl önce
    • @can4142 gerek yok indirmene. Zaten oyun filan yüklerken ihtiyacın olduğunda otomatik olarak yüklenecek murat 6 yıl önce

    can4142 (1) Yani Bunun için Windows yazılımını güncel tutman gerekiyor. Zaten güncellemeler ile birlikte o dediğin programlarda geliyor ama  indireceğin bir program eğer o dediğin yazılımlardan bir tanesini istiyorsa otomatik kurar.

    Birde o eski leri kaldırma yani 2005 2010 2008 falan onlar da bilgisayarındaki programların çalışmasını sağlıyor. zaten o programlarda bilgisayarındaki programların ön gördüğü programlar

    lucas77 lucas77 (199)
    6 yıl önce cevaplandı

    • kardeş ben şimdi format attıktan sonra Windows Update ile kontrol etsem olur yani? Hiç bir şey yüklemiyorum. can4142 6 yıl önce