Fast Start kaldırma

Fast Start nedir?

Fast Start, Mozilla Firefox tarayıcınızın anasayfasını ve yeni sekmenizi özelleştirerek arama sonuçlarınızı ve arama ipuçlarınızı değiştirir. Arama yaptığınızda sizin web sitesindeki hareketlerinizi kaydeder. Fast Start, bu kaydettiği bilgileri sizin daha sonraki aramalarınızda arama sonuçlarının sırasını değiştirerek aradığınızı daha kolay bulmanızı amaçlar. Fakat çoğu zaman tam tersi şekilde işler.

Fast Start potansiyel olarak istenmeyen yazılımlardan bir tanesidir. Siz ücretsiz bir yazılım yüklediğinizde yazılımla birlikte Fast Start, Mozilla Firefox tarayıcınıza eklentiler yükleyerek bilgisayarınıza yerleşir.

Aşağıda Fast Start kaldırma işlemleri anlatılmıştır.

EceKoc EceKoc (834)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Fast Start kaldırmaFast Start temizleme işlemi birkaç aşamadan oluşmaktadır.

    1. Mozilla Firefox tarayıcısından Fast Start kaldırma
    2. Bilgisayardaki Malware yazılımların temizlenmesi

    Yukarıdaki 2 aşamadan sonra bilgisayarınızdan Fast Start kaldırılacaktır.

    Adım 1: Mozilla Firefox tarayıcısından Fast Start kaldırma

    Mozilla Firefox tarayıcısından Fast Start kaldırmak için öncelikle Firefox'u resetlemeniz gerekir. Firefox nasıl resetlenir? linkinden Firefox'u nasıl resetleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

    Adım 2: Bilgisayardaki Malware yazılımların temizlenmesi

    Bu adımda Fast Start ait kayıt defteri girdileri ve Fast Start ait dosyalar temizlenecektir.

    1. MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra Fast Start istenmeyen tarayıcı korsanı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Ayrıca Firefox yeni sekmede google'ı nasıl açarım? linkinden Firefox tarayıcısının yeni sekmesinde açılacak olan web sayfasını değiştirmeyi öğrenebilirsiniz.

    EceKoc EceKoc (834)