fat16 en çok kaç GB lık harddisk de kullanılabilir ?

fat32 en çok kaç GB lık harddisk de kullanılabilir ?

NTFS en çok kaç GB lık harddisk de kullanılabilir ?

kullanici410309 kullanici410309 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Fat16

    İlk versiyonları maksimum 2GB'lık alanlardan oluşan Fat16, gelişen teknolojiyle birlikte Fat16B versiyonunda 16GB'a kadar alan oluşturmak mümkündür.

    Fat32

    Fat32 Windows 2000 zamanlarında maksimum 32GB'lık alanlardan oluşabiliyorken, günümüzde bu limit 16TB'a kadar yükselmiştir.

    NTFS

    NTFS bu dosya sistemleri arasında en güvenlisi olarak tanımlanır ve desteklediği maksimum alan 256TB'tır.

    Bunlar göz önüne alındığında, Windows kurmak için dosya sisteminizi seçerken NTFS en mantıklı seçim olacaktır.

    utkubayat utkubayat (885)