Fatal error: fail to load library dxva2.dll hatası

Windows XP kullanıyorum.  Format çekildikten sonra pc ye skype yükleyemiyorum. ''Fatal error: fail to load library dxva2.dll diye bir hata verıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Windows XP Fatal error: fail to load library dxva2.dll hatasının çözümü nedir?

kullanici222337 kullanici222337 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Şunu dener misiniz?

    1. dxva2.dll dosyasını buradan indirin: dxva2.dll indir
    2. C:\Windows\System32 klasörüne kopyalayın.
    3. Şimdi Skype'i çalıştırmayı deneyin.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • sayın uzmanım skype'm sayenızde çalışıyor çok teşekkür ediyorum bütün emegi geçen herkezden ALLAH bin kere razı olsun ^^SAYGILAR ^^ kullanici222337 8 yıl önce
    • İşe yaramasına sevindim murat 8 yıl önce

    Bilgisayarı formatladıktan sona Windows XP üzerinde service pack 3 yüklediniz mi?

    Yüklü değilse önce Windows XP SP 3 buradan indirin ve yükleyin:

    Windows XP Service Pack 3 Türkçe

    Daha sonra skype kurmayı deneyin. Eğer SP3 yüklü ve hâlâ Fatal error: fail to load library dxva2.dll hatası alıyorsanız çözüm için şunları deneyin:

    Çözüm 1:

    1. Başlatı tıklayın.
    2. Çalıştıra sfc  /scannow  yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Sistem dosya kontrol aracı çalışacak varsa hataları düzeltecektir.

    Çözüm 2:

    Skype  Fatal error: fail to load library dxva2.dll hatası almaya devam ediyorsanız çözüm için şunu deneyin

    1. dxva2.dll dosyası  DirectX dosyasıdır.
    2. Buradan Windowx XP için DirectX indirin ve kurun: Windows XP için DirectX indir
    3. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Skype 'de  Fatal error: fail to load library dxva2.dll hatasının çözümü için yukarıdaki iki işlemden biri size yardımcı olacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

      bunların hepsini denedim sorun aynı başka bi problemmi var bilgisayarımda

      hamzak hamzak (1)