Fiber internet için modem tavsiyesi

yeni taşındığım evde fiber internet kullanmaya başladım. gelen telokom yetkilileri kullanmakta oldugum airties 5650 modemi kullanmamam gerektiğini kendi modemleri olan zxhn h298a yı kullanmam gerektiğini soyleyip takıp gittiler. fakat kurdukları modemin wifi alanı çok az gibi 5 metre ilerden çekimi düşüyor 6-7 metrede hiç çekmiyor. bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. elimdeki modemi mi kullanayım teleokomun taktıgını yoksa daha iyi bir modem mi alayım?

mining mining (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    airties 5650  modemi bağlayıp, yapılandırıp deneyebilirsin. Eve gelen Türk Telekom çalışanları çok da bilgili kişiler olmuyor. Sen yeni modemin çekim gücünden memnun değilsen  eski modemi bağla ve ayarlarını yap. İlla bu modemi kullanacaksın diye bir şey yok.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

      yapılandırma işlemi dediğiniz nedir ne yapmam lazım acaba? daha önce fiber kullanmıyordum yine ttnet uyesiydim şifrem kul.adım değişmedi yani.

      mining mining (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • O zaman hiç bir değişikliğie gerek yok eski modemi takabilirsin hakan 4 yıl önce
      • hangi modem daha iyidir? eski kullandığım mı? yoksa daha iyi bir modem almalımıyım? teşekkurler mining 4 yıl önce
      • @mining eskisini dene, wifi çekimi senin için yeterliyse eskisini kullanabilirsin. Çok fark yok aralarında hakan 4 yıl önce
      • ok takıp size bilgi vereceğim teşekkurler mining 4 yıl önce

      Airties modemine sitesinden baktım, VDSL2 destekliyormuş. Onu tak, eğer memnun kalırsan kullanabilirsin. Memnun kalmazsan yeni modem almana yardımcı olabiliriz. Ama sorun yoksa onu kullanabilirsin. Eve gelen TT çalışanları üstlerinin kuklasından başka hiçbir şey değil. Ezberledikleri şeyleri söylerler onlar.

      omercik omercik (9418)
      4 yıl önce cevaplandı

      • ok takıp size bilgi vereceğim teşekkurler mining 4 yıl önce
      • Tamamdır @mining omercik 4 yıl önce