fiber modemi ev içinde başka odaya nasıl taşırım?

Merhaba,

İnternet evin bir odasına kuruluydu. Yerini değiştirmem gerekti fişini ve CAT6 yazan yerdeki kablosunu çıkartıp öbür odadaki yerlere taktım. WİFİ'yi görüyor ancak Modemin internet uyarı ışığı yanıyor. Ne yapmam gerekiyor hangi yolları izlemeliyim modemi taşırken?

https://imgyukle.com/i/nPBhm1
https://imgyukle.com/i/nPBi6I
https://imgyukle.com/i/nPBByf

aserifkuzu aserifkuzu (188)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Muhtemelen binaya gelen internet kablosu duvardaki tek bir sokete bağlı. Bu yüzden diğer odaya taşıdğında sonuç alamadın. Bunu bir elektrikçinin yapması gerekir.  Diğer odada duvardaki panelde bulunan  CAT6 çıkışını internet servis sağlayıcından gelen internet hattı ile birleştirecek.  Ağ kablolarının bağlandığı bir panel filan olmalı. Oradan halledebilir.

    hakan hakan (15394)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bununla boşuna uğraşma internetinin sinyalini güçlendir daha mantıklı :/

      Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı - Güçlendirici 300 Mbps MI-WIFI-PRO bende de var ve gayet memnunum internet tüm odalarda full çekiyor artık

      darkcrak darkcrak (5158)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Çocuk odasında şuan oradan almak istiyorum bu yüzden taşımalıyım aserifkuzu 4 yıl önce

      Taşıyacağınız odada telefon hattı varsa modemi oraya taşıyarak deneyebilirsin eğer yoksa şuanki modemin bulunduğu yerden RJ11 ( telefon ) kablosunu uzatacaksınız eğer yapamıyorsanız İnternet Servis Sağlayıcınızla görüşün gereğini yaparlar.

      hydra hydra (3800)