Fiber olmayan yere İSS önerisi

Merhaba;

Yeni taşındığımız yerde fiber olmadığı için vodafone aboneliğimizi iptal ettiler. Fiber olmayan yerde, 16 mbps hız almam mümkün mü? Hangi iss önerirsiniz? TT dışında.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Fibernet olursa zaten en az 24 Megabit olurdu. Ama fiber değilde ADSL olursa ve alt yapıda iyi ise 16 Megabit veya 16 Megabite kadar alırsın. Bunu gerek turktelekomdan gerekse diğer servis saglayicilardan sorar, araştırırsin (Superonline dışında diğer iss'lerin çoğu genellikle turktelekom alt yapısından hizmet veriyorlar, çoğunun kendi alt yapıları yok, bunu biliyorsun herhalde).

    Ben açtığın başka bir konuda sana uydunet (diğer ismiyle kablonet) araştır demiştim ve sormuştum,  binanızda kablo tv hizmetı ve tesisatı varmı diye (bu internet hizmeti kablo tv tesisatı üzerinden veriliyor). Araştırdınmi? Kablonet'in fiber hizmetide var ayrıca.

    Bir diğer tercihte Superonline olabilir (Bu iss'nin özelliklede büyük şehirlerde hatırı sayılır yayginlikta bir fiber altyapıları bulunuyor). Elbette bulunduğunuz çevrede alt yapıları ve hizmetleri varsa..

    Araştırmalısın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz kablonet altyapısının olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? toprak34 6 yıl önce
    • Uydunet sayfasından sorgulatabilirsin. Müşteri hizmetlerinede telefonla sorabilirsin. Ama önce binada kablo tv tesisatı varmı ona bakarsın, varsa görürsün (yada komşularına sorarsin). Eğer binada kablo tv varsa uydu net hizmetide var demektir (fiber yada bakır kablo /ADSL altyapı, artık hangisi varsa). @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz abi tesisata bakmak için elektrik şartellerinin olduğu kutu gibi yere mi bakacağım binanın girişindeki? toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz uydunetin sayfasından baktım yok. :( Bağlatmaları için ne yapabilirim? toprak34 6 yıl önce
    • Yahu binanın girişine bak işte, görür ve anlarsın. Olmazsa apartmandaki ve hatta sokakta diğer binalardaki komşulara sorarsin. Komşulara sormak çokmu zor? Yada kablo tv / uydu net müşteri hizmetlerinin telefon numarasını -web'den- öğrenir ve doğrudan kendilerine sorarsın. Sorarken sadece sokağınizdaki alt yapıyı değil, tarifeleri, fiyatları ve diğer bilinmesi gerekenleride sorarsin @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz abi bizim internet 22mbps bu fibermi oluyor netmaster ozgurlol 6 yıl önce
    • Bu hız testinden aldığın sonucmu yoksa iss ile yaptığın mukaveledeki gorunen hız tarifenmi, belirtmemissin. Her halükarda fibernet olmalı. Her ne kadar fiber baglantilarda en düşük hız tarifesi 24 Mbps olsada.. Normalde ADSL en yüksek hızı 16 Mbps, en düşük fibernet hızıda 24 Mbps olurdu. Bu ikisi arasında bir hız tarifesi yoktu. Ama son zamanlarda bilemiyorum, hiz tarifelerinde bazı degisiklikler olduysa.. @fakiradam temmuz 6 yıl önce
    • Uydunet (kablonet, kablo tv) kampanyalar telefon numarası: 0850 532 17 20 Telefon edilir ve sorulur. Onlarda senin adresini sorgulayarak adresinde uydunet (kablo tv) hizmeti olup olmadığını sana söylerler @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Bina girişine baktım sadece Turkcell fiber altyapısı var. Bu altyapıdan kablo tv kullanılabilir mi? @temmuz toprak34 6 yıl önce
    • Hayır. Turkcell değil, Turksat olmalı. Turkcell olanı SuperOnline'dır. Türksat olanıda uydunet ve kablo tv'dır. Fakat Superonline fiber internette iyidir. Uydunet -kablo net şart değil. SuperOnline ilede irtibata geçersiniz tarifeleri, fiyatları ve varsa kampanyalarıda sorarsınız. Ayrıca daha önce verdiğim telefon numarasından kablonetide arar sorarsınız. Sokakta ve binanizda onların tesisatıda varsa onunla superonline'ı karsilastirirsiniz,size hangisi uyarsa onu tercih edersiniz @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz müşteri hizmetlerinde fiber yok diye gözüküyormuş ama varmış. Vodafone bayisinden öğrendik. Bu sefer 100 mbps 100 gb aldık :) 2-3 güne bağlatıyorlar toprak34 6 yıl önce
    • Şahane!.. Güle güle kullanın :) temmuz 6 yıl önce

    Fiber yoksa ADSL vardır. ADSL altyapıların sahibi Türk Telekom olduğu için farklı bir sağlayıcıdan hizmet almak bana göre mantıksız.

    Türk Telekom'u öneririm.

    omercik omercik (9418)