Fibernet modem değiştikten sonra DNS çalışmıyor sorunu

Türk Telekom fibernet modem değiştikten sonra artık el ile girdiğim DNS çalışmaz oldu.

Daha önceden manuel girdiğim DNS çalışıyordu. Sorun yeni modeme geçtiğimde başladı.

Fibernet modem değiştikten sonra DNS çalışmıyor sorunun çözümü nedir?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Fibernet modem değiştikten sonra DNS çalışmıyor sorunun çözümü nedir?

    Modem değiştikten sonra el ile girdiğiniz DNS çalışmıyor ve Türk Telekom DNSleri kullanılıyorsa, sorun TCP/IPv6 kaynaklı olabilir.

    Bilgisayarınızın yerel ağ ayarlarında TCP/IPv6 aktif olmuş olabilir ve DNS bilgisi için buna bakılıyor olabilir.

    Sorunun çözümü için;

    Windows 10, Windows 7, Windows 8

    1. Bilgisayarın sağ alt köşesinde bağlantı simgesini  sağ tuşla tıklayın.
    2. Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç tıklayın.
    3. Etkin ağlarınızı görüntüleyin altındaki  Bağlantılar: Ağ adınız 'ı tıklayın.
    4. Özellikler butonuna tıklayın.
    5. Internet Protokolü Sürüm 6 işaretliyse işaretini kaldırın.
    6. Internet Protolokü Sürüm 4 için DNS bilgilerini girin.
    7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Dğer bir çözüm olarak IPV6 için Google DNS bilgilerini girebilirsiniz. IpV6 özellikleri içinde DNS bölümüne şu bilgileri girebilirsiniz.

    • 2001:4860:4860::8888
    • 2001:4860:4860::8844

    murat murat (12492)