Fidye notu dosyaları bilgisayardan nasıl temizlenir?

Bilgisayarınıza fidye virüsü bulaşırsa verilerinizin olduğu her klasöre bir fidye notu dosyası oluşturur.  Bilgisayarınızdan fidye virüsünü temizleseniz bile bu fidye notu dosyaları bilgisayarınızda kalır ve kirlilik yaratır. Fidye notu dosyaları bilgisayardan nasıl temizlenir? bu çözümde bu anlatılmıştır.

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınızda oluşan fidye notu dosyalarını temizlemek için basit bir yazılım mevcut. Bu yazılımla bilgisayarda kalan fidye notu dosyaları tamamen bilgisayardan temizlenebiliyor. Fidye notu dosyalarını temizleme programının adı: RansomNoteCleaner

    RansomNoteCleaner şu şekilde kullanılıyor:

    1. Buradan RansomNoteCleaner uygulamanısı indirin: RansomNoteCleaner indir
    2. Zip dosyasını açın ve açtığınız klasördeki RansomNoteCleaner.exe dosyasını çift tıklayın.
    3. Önce size hangi fidye virüsü bulaştıysa onu belirtmelisiniz. Select Ransomware(s) butonuna basın.
    4.  Check all işaretini kaldırın.
    5. Listeden size bulaşan fidye virüsünü seçin. Örneğin GandCrab V4.0 / V5.0
      Hangi sürüm olduğunu fidye notu dosyasında bulabilirsiniz. Emin değilseniz birden fazla seçenek seçebilirsiniz.
    6. Ramsom Note Cleaner içinde Search for Ramsom Notes butonuna tıklayın.
      Fidye notu dosyası topluca silme
    7. Tarama yapılacak sürücüyü seçin. Örneğin Bu bilgisayar  > C sürücüsü.
    8. Daha sonra View Ramsom Notes tıklatın ve  Confirm For Deletion botununa tıklayın.

    Bu işlem bilgisayardaki tüm fidye notu dosyalarını silecektir.

    alattin alattin (16984)