Fidye şifresi yedim - Tüm dosyaların uzantısı .iisa oldu

merhaba bir fidye şifrelemesi yedim dosya uzantılarım .iisa buna döndü bunu nasıl çözebilirim vidyonuzu izledim Your personal ID: t1 ile bitiyor yardımcı olursanız sevinirim

kardiyan kardiyan (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarınızdaki virüs STOP/DJVU virüsünün yeni varyantlarından biri, ne yazık ki şuan bilinen bir çözümü yok. Dosyalarınızı kurtarmanın tek yolu fidye ödemek. Ayrıca bazı yapmanız gereknler var, virüsü bilgisayardan silmek için Malwarebytes programını ücretsiz deneme sürümünde kullanabilirsiniz. Bu yazılım büyük ihtimalle virüsü bulacak ve silecektir, ancak şifreli dosyalarınızın şifresini kıramaz. Bu işlemle sadece virüsü silmiş olacaksınız ve virüsün daha önceden yaptığı şifrelemeler kalacak. Ama ilerleyen zamanlarda çözüm gelebilir. Yani önemli dosyalarınız varsa onları silmemenizi öneririm, bir kenarda dursunlar.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

      çevabınız için teşekkür ederim

      merhaba .iisa ile şifrelenmiş dosyalarımı kurtarabildim  bu yöntemi deneye bilirsiniz

      ShadowExplorer uygulamasını indirip kurun çalıştırın kurtarma istediğiniz konumu dosyayı seçin geçmiş tarihe geri alın  ilem bukadar benim çok işime yaradı nerdeyse bütün yedeklerimi aldım inşallah sizinde i,şinize yarar herkese hayırlı forumlar

      kardiyan kardiyan (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      iisa yeni uzantılardan.  T1 olması iyi haber. Zaman zaman Emsisoft Decryptor for STOP Djvu yazılımı ile tarama yapın. Emsisoft iisa uzantısı için Offline anahtarı eklerse dosyalarınız çözülür:

      Emsisoft yazılımını buradan indirebilirsiniz: https://www.emsisoft.com/ransomware-decryption-tools/stop-djvu?__c=1

      murat murat (12492)