Fidye virüslerini nasıl takip edebilirim?

Merhaba, fidye virüslerinin yeni varyantlarını, çözülüp çözülmeme durumlarını vb. şeyleri takip edebileceğim bir site var mıdır? Örnek verecek olursam, Covid-19'un hangi ülkede ne kadar olduğu gibi çok detaylı verileri anlık olarak paylaşan siteler var. Benim de aradığım anlık olmasa da belli zamanlarda güncellenen ve yukarıda bahsettiğim verileri bulunduran bir site. Böyle bir site veya belki bir yazılım mevcut mudur?

xbedirhanx xbedirhanx (836)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benim düzenli takip ettiğim: https://www.bleepingcomputer.com/ sitesi var. Buranın forumu fidye yazılımları konusunda son derece aktif.

    Forumda Emsisoft, F-Prot, Bitdefender gibi antivirüs yazılım şirketlerinin çalışanları da var. Genelde fidye yazılımları konusunda en güncel kaynak burası oluyor.

    alattin alattin (16984)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Gerçekten faydalı bir siteymiş. Teşekkürler hocam. xbedirhanx 2 yıl önce