Fidye virüsü çözülmüyor nasıl yapabilirim ?

Bilgisayarıma crack olarak bir oyun yükliyim derken bir virüs girdi. İnternetten araştırıp fidye virüsü olduğunu öğrendim. Bütün çözümleri denedim ama sorunu çözemedim. Offline key online key olaylarına falan bakıyım dedim de sonrasında key'imin online olduğunu öğrendim. Düzeltemiyorum lütfen bir çözümü varsa söylermisiniz? Bu arada virüsün uzantısı .topi . Umarım bu soruyu görürsünüz çünkü yeni bir PC almak zorunda kalabilirim.

kaanisci kaanisci (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    topi uzantısını bu sabah inceledim. Burada yazdım: topi fidye virüsü nedir? çözümü var mı?

    Şuan için hem online key hem de offline key için çözüm yok. Bu varyant çok yeni. Senin dosyaların online key ile şifrelenmiş. Bu dosyaların şifresinin çözülmesi neredeyse imkansız demek. Ancak bu işi yapanlar şifreleme anahtarlarını yayınlayacak ya da interpol saldırganların sunucularını ele geçirecek. Ancak o zaman çözülebilir.

    Dosyalar senin için önemli değilse bilgisayarı formatlayabilirsin. Fakat şifreli dosyalar için şuan hiç bir şey yapamazsın.

    alattin alattin (16999)