Fidye virusu cyrpto

Dün sabah itibariyle haberlerede konu olan fidye virüsünün ismi wanacyrpto2...burada sunmus oldugunuz şifre cözme işlemi bu varyantta kullanılıyormu teşekkur ederim............arkadaslara tavsıyem b.sayarlarında hıcbır özel bişey bulundurmasın hepsını harıcıye yedeklesin ve harıcı b.sayara baglı ıken internete girmesin.arkaplanda calıstıgı ıcın,iş olup bıttıkten sonra haberımız oluyor...benım ogle olmustu...ama uzmanım.net ailesi sayesınde cözmustum tesekkurler...

researcher09 researcher09 (1)
6 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

WanaCrypt0r fidye virüsü nedir, WNCRY uzantılı şifreli dosyaların şifresini çözmek mümkün mü? burada detaylı olarak anlattım.

Şuan için bir çözüm yolu yok.

Kullanıcıların ivedilikle Windows güncellemelerini yüklemeleri veya SMB destekğini kapatmanız gerekiyor. Bununa ilgili tüm detaylar yukarıdaki linkte mevcut.

alattin alattin (16999)
6 yıl önce cevaplandı

  • ccc uzantılı dosyaları çözdükten sonra b.sayarım ıstıkrarsızlastı bı acayıp calısmaya başlamıştı...bu yonergelerın bilgiisayarı tabırı caızse affallatması mumkunmu yoksa benımkı celeron cıft cekırdek 64bıt olmasından mı kaynaklanıyor... researcher09 6 yıl önce
  • sadece bilgi maksadıyla soruyorum researcher09 6 yıl önce
  • @researcher09 ccc virüsü ile ilgili anlatılan yöntem bilgisayarın yavaşlamasına sebep olmaz. İşlem yapılırken yavaşlaması normal ama işlem bittiğinde her şey normale döner. alattin 6 yıl önce